Trwa ładowanie...
d1shoek

Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała Jerzego Marciniaka z funkcji prezesa (opis2)

29.04. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała w poniedziałek wieczorem dotychczasowego prezesa Jerzego Marciniaka i powołała na to stanowisko dotychczasowego prezesa...

d1shoek
d1shoek

29.04. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała w poniedziałek wieczorem dotychczasowego prezesa Jerzego Marciniaka i powołała na to stanowisko dotychczasowego prezesa ZA Puławy Pawła Jarczewskiego - poinformowała PAP rzeczniczka Grupy, Hanna Węglewska.

"Rada odwołała dziś dotychczasowego prezesa Jerzego Marciniaka i powołała na to stanowisko Pawła Jarczewskiego" - powiedziała PAP Węglewska.

Spółka poinformowała w komunikacie, że uchwała wchodzi w życie z dniem 6 maja 2013 roku.

Jarczewski wejdzie w skład pięcioosobowego zarządu firmy.

d1shoek

Jak podano w komunikacie, decyzja była wynikiem "stopniowej realizacji umowy o konsolidacji".

Poprzednie posiedzenie rady odbyło się w czwartek w zeszłym tygodniu. Jednym z punktów porządku obrad były zmiany w składzie zarządu, jednak rada nie dokonała wówczas zmian.

Od pewnego czasu w mediach pojawiały się spekulacje, że prezes Jerzy Marciniak może odejść ze stanowiska, a jego miejsce może zająć Paweł Jarczewski, prezes ZA Puławy.

Umowa o konsolidacji została podpisana pomiędzy Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach i ZA Puławy w listopadzie zeszłego roku.

Grupa Azoty posiada obecnie około 96 proc. akcji Puław. (PAP)

morb/ pr/

d1shoek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1shoek