Trwa ładowanie...
d3hiq6v
20-11-2015 14:35

Rada Nadzorcza TVP: 12 kandydatów na dwóch członków zarządu TVP

12 kandydatów zgłosiło się do konkursu na dwóch członków zarządu Telewizji Polskiej - poinformowała w piątek Rada Nadzorcza TVP. Przed rozpoczęciem merytorycznej części postępowania, część z nich musi uzupełnić swoje zgłoszenia.

Share
d3hiq6v

Termin składania zgłoszeń upłynął w środę 18 listopada, jednak Rada Nadzorcza otworzyła koperty złożone przez kandydatów na piątkowym posiedzeniu. O dwa stanowiska w zarządzie publicznego nadawcy w kolejnym etapie konkursu będą ubiegać się: Marcin Peresada, Jacek Białek, Dariusz Zawiślak, Wojciech Kaczorowski, Paweł Pajor, Marek Mazur, Mirosław Chomicz, Piotr Pasiński, Stanisław Wójcik, Marcin Wolski, Mariusz Wyżycki i Liliana Otręba.

RN TVP w swoim komunikacie zaznaczyła też, że "z uwagi na braki formalne w niektórych aplikacjach, zgodnie z obowiązującym regulaminem, niektórzy kandydaci zostaną wezwani do ich uzupełnienia".

Po uzupełnieniu formalności, RN przejdzie do merytorycznej oceny zgłoszeń. Wyłoni w ten sposób kandydatów, którzy przejdą do ostatniego etapu konkursu - publicznych przesłuchań. Na końcu, decyzję o powołaniu lub odrzuceniu dwójki zarekomendowanych przez RN kandydatów, podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Rozpoczęty 3 listopada konkurs na dwóch członków zarządu Telewizji Polskiej, według wcześniejszych deklaracji RN ma się zakończyć do końca roku. Konieczność uzupełnienia zarządu, wynika z odrzucenia przez KRRiT kandydatur Wiesława Roli i Mariana Zalewskiego w poprzednim konkursie. Do zakończenia postępowania, funkcję jednoosobowego zarządu TVP pełni prezes Janusz Daszczyński.

d3hiq6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hiq6v
d3hiq6v