Trwa ładowanie...
d3k77sp

Rafako chce poprawić wyniki w tym roku, przychody z Jaworzna rzędu 700 mln zł

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Rafako zakłada poprawę wyników finansowych w ujęciu r/r. Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planuje pozyskać w br. w granicach 700 mln zł skonsolidowanych przychodów, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

Share
d3k77sp

"Zgodnie z zapowiedziami poczynionymi w zeszłym roku, zwiększyliśmy skonsolidowane przychody ze sprzedaży o 58%. Osiągnęły one poziom blisko 1,2 mld zł. Wyraźna poprawa rezultatów prowadzonej przez nas działalności widoczna jest na każdym poziomie skonsolidowanego rachunku zysków i strat. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął poziom 120,1 mln zł, zysk operacyjny 37,7 mln zł, zaś zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 22,6 mln zł. Nasze plany na bieżący rok zakładają, iż wyniki te będą ulegały dalszej poprawie. Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planujemy pozyskać w tym roku w granicach 700 mln zł przychodów na poziomie skonsolidowanym" - napisała Wasilewska-Semail w liście do akcjonariuszy.

"Spodziewamy się, iż nadchodzące lata będą stanowiły dla nas ciekawe wyzwanie w zakresie nowej sprzedaży. Związane jest to z zapowiedziami realizacji projektów inwestycyjnych przez wszystkie grupy energetyczne, chemiczne i paliwowe w naszym kraju" - dodała prezes Rafako.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1.183,5 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3k77sp

Podziel się opinią

Share
d3k77sp
d3k77sp