Trwa ładowanie...
d8clnpx

Rajd na amerykańskich giełdach dopiero w połowie drogi - Fisher z Fisher Investments (opinia)

25.06. Nowy Jork (PAP/int.) - Rajd na rynkach akcji w USA, który rozpoczął się w 2009 r., jest dopiero w połowie drogi, bo wielu inwestorów nie docenia siły amerykańskiej...

d8clnpx
d8clnpx

25.06. Nowy Jork (PAP/int.) - Rajd na rynkach akcji w USA, który rozpoczął się w 2009 r., jest dopiero w połowie drogi, bo wielu inwestorów nie docenia siły amerykańskiej gospodarki - uważa inwestor Ken Fisher, założyciel Fisher Investment.

"Rynek byka jest dopiero w połowie drogi, bo wielu inwestorów nie docenia siły gospodarki USA" - mówi inwestor.

"Jesteśmy teraz w okresie przejściowym pomiędzy sceptycyzmem a optymizmem" - ocenia Fisher.

Odnosząc się do komentarza szefa Fed Bena Bernanke, który zapowiedział w ub. tygodniu, że Rezerwa Federalna może ograniczyć tempo skupu obligacji w dalszej części tego roku oraz zakończyć program skupu około połowy 2014 roku, jeśli sytuacja w gospodarce USA będzie się poprawiała w tempie zgodnym z obecnymi oczekiwaniami Fed, Fisher wskazuje: "Jeśli Fed ograniczy stymulowanie gospodarki, ta szybciej będzie się rozwijać. Banki zwiększą akcję kredytową dla firm na pobudzenie zatrudnienia i rozwoju".

W poniedziałek na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,94 proc., do 14.659,56 pkt. Nasdaq stracił 1,09 proc. i wyniósł 3.320,76 pkt. Indeks S&P 500 spadł o 1,21 proc., do 1.573,09 pkt.(PAP)

aj/ jtt/

d8clnpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8clnpx