Trwa ładowanie...

Ranking kredytów gotówkowych – lipiec 2019. Dwa banki warte uwagi

Ranking kredytów gotówkowych to jedno z lepszych źródeł informacji o aktualnych i najlepszych ofertach kredytów. W Lipcowym zestawieniu sprawdziliśmy wszystkie banki w Polsce, które mają w swojej ofercie kredyt gotówkowy online.

Share
Ranking kredytów gotówkowych – lipiec 2019. Dwa banki warte uwagiŹródło: Materiały prasowe
d1aiq18

Chcesz wiedzieć, gdzie znajdziesz najtańszy kredyt? Uwaga! W lipcu swoją uwagę poświęcić dwóm bankom, które swoją ofertą znacznie wyprzedzają resztę stawki.

Ranking kredytów gotówkowych oparliśmy na założeniu, że szukamy najtańszego kredytu gotówkowego do 25 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 5 lat (60 rat). Co ważne, szukaliśmy kredytów, o które można zawnioskować przez internet, a ewentualne formalności, takie jak podpisanie umowy o kredyt, załatwić za pośrednictwem kuriera lub w wybranej placówce bankowej.

Zależało nam na tym, aby nie były to tymczasowe promocje tylko dla wybranej grupy klientów, a kredyty gotówkowe, o które może starać się każda osoba, która posiada co najmniej dobrą zdolność kredytową. Nie braliśmy pod uwagę ewentualnych zarobków kredytobiorcy, dla którego ustaliliśmy ranking - zakładamy, że jego zarobki będą w stanie pokryć koszty spłaty rat.

d1aiq18

Nie wybieraliśmy ofert z ubezpieczeniem kredytu gotówkowego, które jest dobrowolne. Nie braliśmy pod uwagę też żadnych innych ulg, a bazą wyjściową był przykłady reprezentatywne zamieszczone na stronie banków, jak również oferty porównywarek kredytowych, czy kalkulatorów kredytowych online.

Jak wybieraliśmy najtańszy kredyt gotówkowy ? Ranking lipiec 2019

Najtańszy kredyt gotówkowy w naszym rankingu wybieraliśmy na podstawie jednego miernika – Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, a więc znanym i zestandaryzowanym mierników wszystkich kosztów kredytu. Zaletą opierania się na podstawie RRSO w porównaniu kredytów jest fakt, że nie trzeba brać pod uwagę, takich aspektów jak zmienne lub stałe oprocentowanie, ponieważ w Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania są zawarte wszystkie koszty, które trzeba będzie ponieść, gdy decydujemy się na konkretny kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy – zwycięzca rankingu

Pierwsze miejsce w lipcowym rankingu kredytów gotówkowych zajmuje oferta banku Citi Handlowego, który przebojem wdarł się na rynek kredytów gotówkowych w 2019 roku, oferując naprawdę atrakcyjne finansowanie. Zaciągając kredyt gotówkowy na 25 tys. zł. po 5 latach, trzeba oddać nieco ponad 30 tys. zł.
Szczegóły kredytu gotówkowego w Citi Handlowym:

• 512,20 zł – wysokość miesięcznej raty
• 8,94 proc. – tyle wynosi RRSO
• 5,99 proc. – wysokość oprocentowania zmienne
• 30 731,76 zł – wszystkie koszty związane z kredytem

d1aiq18

Prowizja, którą trzeba będzie zapłacić w Citi Handlowym zaciągając kredyt gotówkowy na wspomnianych warunkach, wynosi 1 500 zł i stanowi 6%. Co ciekawe, banki zajmujące dalsze miejsca nierzadko rezygnują z prowizji, czyli wynagrodzenia za udzielenie zobowiązania, ale ostatecznie i tak mają gorszą ofertę. Suma wszystkich odsetek za kredyt gotówkowy w popularnym „Citku” to 4231,76 zł.

2 miejsce – Bank BGŻ BNP Paribas

Drugie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych zajęła oferta banku BGŻ BNP Paribas ze swoją ofertą „kredyt gotówkowy 4,4”. Nazwa oferty pochodzi od wysokości oprocentowania nominalnego w wysokości 4,40 proc. w skali roku.
Szczegóły kredytu gotówkowego w BGŻ BNP Paribas:

• 520,27 zł – tyle zapłacisz za miesięczną ratę w tym banku
• 9,52 proc. – wysokość RRSO
• 6 proc. – wysokość prowizji za udzielenie kredytu

Pożyczając 25 tys. zł na okres 5 lat w BGŻBNP Paribas, trzeba będzie ostatecznie zapłacić 31 216,04 zł. To prawie pół tysiąca więcej niż w zwycięskim w naszym lipcowym rankingu Citi Handlowym. Prowizja wyniesie ok. 2975 zł, a suma odsetek w okresie kredytowania przekroczy 3200 zł.

d1aiq18

Ranking kredytów gotówkowych – trzecia lokata

Ostatnie miejsce na podium w lipcowym rankingu kredytów gotówkowych zdobywa oferta Alior Banku, a więc znana z reklam „Pożyczka internetowa”. Bank znany z wyższej kultury bankowości, posiada ofertę pozbawioną prowizji, ale za to z całkiem sporym oprocentowaniem.

Szczegóły oferty kredytu gotówkowego w Alior Banku:
• 525,05 – miesięczna rata
• 9,93 proc – wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania
• 0 proc – tyle zapłacisz za prowizję w Alior Banku

Jak widać, Alior Bank rezygnuje z prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego, ale zaciągając zobowiązanie w tym banku, trzeba liczyć się z dużym oprocentowaniem, które wynosi aż 9,50 proc. w skali roku. Suma odsetek, które trzeba spłacić, wynosi 6502,79 zł, a więc zaciągając kredyt na 25 tys. zł trzeba spłacić ponad 31,5 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aiq18
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aiq18