Trwa ładowanie...
dxopdlq
dxopdlq

Reform Co. wezwała spółkę zależną Atlas E. do ugody w zakresie zapłaty 66,79 mln zł

03.02. Warszawa (PAP) - Reform Company w upadłości likwidacyjnej złożyła do sądu wniosek w sprawie wezwania Atlas Estates (Millennium) (AEM), spółki zależnej Atlas Estates (AEL),...
Share
dxopdlq

03.02. Warszawa (PAP) - Reform Company w upadłości likwidacyjnej złożyła do sądu wniosek w sprawie wezwania Atlas Estates (Millennium) (AEM), spółki zależnej Atlas Estates (AEL), do próby ugodowej w zakresie zapłaty przez AEM kwoty 66,79 mln zł wraz z odsetkami od marca 2007 r. z tytułu szkody, jaką poniosła Reform Co. w wyniku sprzedaży budynku Millenium Plaza. W ocenie AEL żądanie Reform Company nie znajduje istotnej podstawy faktycznej, jak i prawnej - podał AEL w komunikacie.

"AEL niniejszym informuje, że w jego ocenie wniosek Reform Company w upadłości likwidacyjnej jest wynikiem wewnętrznych sporów udziałowców Reform Company w upadłości likwidacyjnej" - napisano komunikacie.

"AEM zawarło transakcję nabycia budynku Millennium Plaza ponad 3 lata temu w dobrej wierze oraz zapłaciło cenę rynkową za budynek. Zgodnie z opinią jaka Rada AEL otrzymała od swoich doradców prawnych jak również w oparciu o dowody powołane we wniosku o zawezwanie do próby ugodowej w opinii AEL żądanie Reform Company Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w zakresie zapłaty przez AEM ww. kwoty nie znajduje istotnej podstawy zarówno faktycznej, jak i prawnej" - dodano.(PAP)

gsu/ asa/

dxopdlq

Podziel się opinią

Share
dxopdlq
dxopdlq