Trwa ładowanie...
powerball
14-01-2016 07:32

Rekordowa pula do zgarnięcia w amerykańskiej loterii rozbita! Co najmniej trzy wygrane

Cała Ameryka czekała na to losowanie. Nigdy w historii do wygrania nie było tak ogromnej kwoty - 1 miliard 586 milionów 400 tysięcy dolarów.

Rekordowa pula do zgarnięcia w amerykańskiej loterii rozbita! Co najmniej trzy wygraneŹródło: PAP, fot: PAP/EPA
d1x58l8

Są zwycięzcy w amerykańskiej loterii Powerball. Co najmniej trzy osoby trafnie wytypowała 6 liczb, które wylosowano w nocy polskiego czasu. W puli było niemal miliard sześćset milionów dolarów.

Cała Ameryka czekała na to losowanie. Nigdy w historii do wygrania nie było tak ogromnej kwoty - 1 miliard 586 milionów 400 tysięcy dolarów. Z bębna maszyny losującej wysypało się najpierw pięć białych kul o numerach 8,27,34, 4 i 19 a następnie czerwona kula z numerem 10.

Już kilka minut po losowaniu loteria stanowa Kalifornii ogłosiła na Twitterze, że na jej terenie wytypowano prawidłowo sześć liczb. Zwycięski los kupiono w Chino Hills na przedmieściach Los Angeles. Na razie nie wiadomo, kto jest jego posiadaczem i czy są inni zwycięzcy.

Rekordowa wygrana w Powerball była możliwa dzięki zmianom reguł gry, których dokonano jesienią ubiegłego roku. Dołożono wtedy dodatkowe kule zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo trafienia sześciu liczb do 1 do 290 milionów. Prawie miliard sześćset milionów dolarów uzbierało się ponieważ w poprzednich 20 losowaniach nikt nie trafił szóstki.

Zobacz też, jak wygrać w Lotto

d1x58l8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x58l8