Trwa ładowanie...

Rekordowa pula w loterii Mega Millions

Troje pracowników szkół publicznych w stanie Maryland podzieli się wygraną, jaka padła na jeden z trzech zwycięskich losów loterii Mega Millions. Do zgarnięcia była rekordowa pula 656 mln USD.
Share
Rekordowa pula w loterii Mega Millions
Źródło: AFP
d4d43i6

Każde ze szczęśliwców ze stanu Maryland otrzyma, po odliczeniu podatków - 35 milionów dolarów. Wygrani zastrzegli sobie anonimowość. Wiadomo jedynie, że są to dwie kobiety w wieku ponad 20 i 50 lat oraz 40-letni mężczyzna. Dwie z tych osób są nauczycielami, a jedna pracuje w administracji.

Jeden z pozostałych zwycięskich losów sprzedano w Kansas i nabywca już zgłosił wygraną. Trzeci zwycięski los nabyto w stanie Illinois i nie wiadomo jeszcze, kto jest jego szczęśliwym posiadaczem.

Trójka szczęściarzy z Marylandu ujawniła, na co zamierza przeznaczyć wygraną. Będzie to m.in. długa podróż po Europie z plecakiem, zwiedzanie włoskich winnic, ale także kupno nowego domu oraz sfinansowanie studiów córki. Wszyscy zamierzają część pieniędzy zainwestować.

d4d43i6

Nabywca szczęśliwego losu z Kansas też pragnie pozostać anonimowy. Nie wiadomo nawet, czy to kobieta, czy mężczyzna, ile ma lat ani jaki zawód wykonuje.

Największa w historii kumulacja wygranej spowodowała, że Amerykanów ogarnął prawdziwy szał kupowania losów, choć szansa na wygraną wynosiła 1 do 176 milionów. Przed losowaniem mieszkańcy USA wydali na zakup losów 1,5 mld dolarów.

Oprócz trzech kuponów z "szóstkami" sprzedano kilkadziesiąt z "piątką", gwarantującą wygraną w wys. do 250 tys. dolarów.

Na loterii Mega Millions grają mieszkańcy 42 stanów, stołecznego dystryktu Kolumbia i Wysp Dziewiczych.<

d4d43i6

Podziel się opinią

Share
d4d43i6
d4d43i6