Trwa ładowanie...
d1s80rn

Rekordowy rok dla lotniska Chopina. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy

Jeszcze w tym tygodniu port lotniczy im. Fryderyka Chopina obsłuży 15-milionowego pasażera. Ten dzień przejdzie do historii nie tylko stołecznego lotniska, ale też branży lotniczej w Polsce, ponieważ po raz pierwszy uda się przebić barierę, która dotychczas była nieosiągalna. Do końca roku Okęcie obsłuży 15,5 mln pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze lotniska są przekonane, że kolejny rok zakończą z jeszcze lepszym wynikiem.
Władze lotniska są przekonane, że kolejny rok zakończą z jeszcze lepszym wynikiem. (Shutterstock.com)
d1s80rn

Równo rok temu największy port lotniczy w Polsce chwalił się, że obsłużył rekordową liczbę 12,8 mln pasażerów, co dało wynik o 14,4 proc. lepszy niż w 2015 r. 12 miesięcy temu mało kto się spodziewał, że w 2017 r. lotnisko pochwali się aż o prawie 2,5 mln większą liczbą odprawionych podróżnych.

Tak szybki wzrost jest zasługą m.in. zwiększającej się liczby nowych połączeń – w tym narodowego przewoźnika . W 2017 r. LOT uruchomił dwie długodystansowe trasy - do Los Angeles i Newark. Ponadto narodowe linie lotnicze zwiększyły częstotliwość istniejących już połączeń.

   Lotnisko Chopina / Shutterstock.com
(Lotnisko Chopina / Shutterstock.com)

Rok 2018 będzie jeszcze lepszy?

Władze lotniska im. Fryderyka Chopina są przekonane, że kolejny rok zakończą z jeszcze lepszym wynikiem. LOT zapowiedział nowe trasy – m.in. do Singapuru i do Norymbergi. Z kolei Katar Airways potwierdził, że będzie częściej latać do Dohy, natomiast Ural Airlines uruchomi połączenie do Moskwy.

d1s80rn

Przedstawiciele lotniska przekonują, że za kilka lat przekroczy ono granicę przepustowości. Obliczono, że jest w stanie obsłużyć ok. 20 milionów osób i już teraz widać pierwsze efekty zbliżania się do tej bariery – chociażby w postaci długich kolejek w godzinach szczytu. Jednak obecny rząd planuje najpóźniej w 2027 r. zamknąć port lotniczy w Warszawie dla ruchu cywilnego. Zastąpić je ma Centralny Port Komunikacyjny, który zostanie zbudowany w miejscowości Stanisławów.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zobacz też: Lotnisko Chopina od środka

d1s80rn

Podziel się opinią

Share
d1s80rn
d1s80rn