Trwa ładowanie...
d3bt7of

Resort rozwoju przygotował bazę 145 projektów w ramach PPP za 48 mld zł (krótka)

Ministerstwo Rozwoju opracowało bazę projektów, które mogą zostać zrealizowane w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Jak poinformował w środę wiceszef resortu rozwoju Witold Słowik, w bazie znalazło się 145 potencjalnych projektów o wartości 48 mld zł.

Share
d3bt7of

"W tej bazie mamy 145 potencjalnych projektów o wartości 48 mld zł. Są to projekty pod względem ilości w większości realizowane przez samorządy, natomiast osiem procent tych projektów, to są projekty rządowe, które przeważają pod względem wartościowym" - powiedział Słowik.

Wiceminister powiedział, że na razie około 20 proc. inicjowanych projektów kończyło się sukcesem, ale docelowo ta wartość ma zwiększyć się do około 40 proc.

Słowik poinformował, że rząd planuje przyspieszyć inwestycje realizowane w formule PPP i planuje, że do 2020 r. zawartych zostanie 100 nowych umów o wartości ok. 25 mld zł.

d3bt7of

"Mówimy o rządzie wielkości 25 mld zł w formule PPP podpisanych umów do 2020 roku" - powiedział Słowik.

Jak wyjaśnił wiceminister, jednym z założeń rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest zdynamizowanie formuły Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Resort rozwoju przygotował projekt polityki rządu dotyczący rozwoju PPP, którym w czwartek, 30 marca, ma się zająć Komitet Stały Rady Ministrów.

d3bt7of

Podziel się opinią

Share
d3bt7of
d3bt7of