Trwa ładowanie...
d2atut0

Rewolucja w McDonald’s. Restauracja wprowadza noże i widelce

Sztućce pojawią się wkrótce w 1400 restauracjach McDonald’s we Francji. Nie będą jednak dostępne dla wszystkich klientów, a jedynie do specjalnych kanapek spoza standardowego menu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mac
mac (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2atut0

McDonlad’s zdecydował się na tak rewolucyjne zmiany w 1400 restauracjach we Francji dopiero po tym, jak przeprowadził testy w dziesięciu restauracjach w kraju – informuje Le Figaro.

- Sztućce to ewolucja, a nie zerwanie z przeszłością - powiedział szef marketing koncernu we Francji Xavier Royaux.

Co ważne, plastikowy nóż i widelec nie będą dodawane do standardowych zamówień, które są stałą pozycją w menu na całym świecie jak Big Mac czy cheeseburger, ale do specjalnych burgerów, których cena jest niemal dwukrotnie wyższa.

d2atut0

Sieć restauracji zdecydowała się na taki ruch na fali burgeromanii, która opętała Francuzów w ciągu ostatnich kilu lat. W 2015 roku we Francji sprzedano 1,19 mld burgerów – o 11 proc. więcej niż rok wcześniej – pisze Le figaro.

Być może do przeprowadzenia takiej rewolucji Mc Donald’s zainspirował Donald Trump, który podczas kampanii wyborczej chciał pokazać, że jest jak zwykły Amerykanin i je dania typu fast food. Padło na kurczaki z KFC. Uwagę mediów przyciągnęło jednak to, że w przeciwieństwie do zwykłego Amerykanina, przyszły prezydent używa do tego noża i widelca.

d2atut0

Podziel się opinią

Share
d2atut0
d2atut0