Trwa ładowanie...
dchxqpp

RN Radpolu za 0,04 zł dywidendy na akcję, zarząd rekomendował zatrzymanie zysku

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Radpolu postanowiła rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie 1,028 mln zł, czyli 0,04 zł na akcję, podała spółka.

Share
dchxqpp

Wcześniej w projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 17 maja spółka podała, że akcjonariusze Radpolu mają zdecydować o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2015 r.

W marcu zarząd Radpolu postanowił rekomendować walnemu zgromadzeniu niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie zysku netto za 2015 r. na kapitał zapasowy.

W ub.r. akcjonariusze Radpolu zdecydowali o przeznaczeniu 9 mln zł na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 0,35 zł na akcję.

dchxqpp

W 2015 r. Radpol odnotował 2,39 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 9,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

dchxqpp

Podziel się opinią

Share
dchxqpp
dchxqpp