Trwa ładowanie...
d3jvpsc

Robyg i NCRE II mają zgodę UOKiK na wspólną budowę osiedla w Warszawie

Warszawa, 25.02.2015 (ISBnews) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na wspólne przedsięwzięcie Robyg i NCRE II Investments, polegające na budowie osiedla przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, podał Urząd.

Share
d3jvpsc

"Transakcja, która otrzymała zielone światło, to budowa osiedla przy ul. Wilanowskiej w Warszawie przez Robyg i NCRE II Investments. Pierwsza ze spółek prowadzi działalność deweloperską, głównie w Warszawie i Trójmieście. NCRE II Investments należy do grupy kapitałowej, która zajmuje się inwestycjami w polski rynek nieruchomości, wspólnie ze spółką Robyg. Wspólny przedsiębiorca ma działać pod nazwą Robyg Praga Investment II" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec ubiegłego roku Robyg złożył do UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie przez Robyg oraz NCRE II Investments Limited (NCR) wspólnego przedsiębiorcy Robyg Praga Investment II.

Wcześniej Robyg poinformował, że ze swoją spółką zależną Robyg Praga Investment II podpisał z cypryjskim funduszem NCRE II Investments Limited (NCRE) umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) dotyczącą spółki Robyg Praga Investment II, realizującej projekt deweloperski w dzielnicy Wilanów w Warszawie. Jednocześnie, Robyg i NCRE podpisały warunkową umowę sprzedaży na rzecz NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym uzyskania zgody prezesa UOKiK na koncentrację poprzez utworzenie wspólnego przedsięwzięcia.

d3jvpsc

NCRE II jest podmiotem prywatnym. Grupa kapitałowa, do której należy NCRE II, nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Jej jedyną aktywnością jest inwestowanie w polski rynek nieruchomości (przy czym ogranicza się to do projektów realizowanych wspólnie z grupą kapitałową Robyg).

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

(ISBnews)

d3jvpsc

Podziel się opinią

Share
d3jvpsc
d3jvpsc