Trwa ładowanie...

Rodzina 500 plus. Świadczenie w formie bonu? Program może czekać rewolucyjna zmiana

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła sensacyjny pomysł, który zakłada istotne zmiany w programie Rodzina 500 plus. Rozwiązanie zakłada wypłacanie środków ze świadczenia w postaci bonu. Rozwiązaniu sprzeciwia się jednak m.in. była premier Beata Szydło.

Rodzina 500 plus. Świadczenie w formie bonu? Program może czekać rewolucyjna zmianaŹródło: Getty Images
dr4rwx2
dr4rwx2

Rodzina 500 plus. Czy program przybierze formę bonu?

Do tej pory program Rodzina 500 plus zakładał wypłacanie pieniędzy na konta świadczeniobiorców bez weryfikowania na środki co są wydawane. Pomysł zakładający rewolucję w korzystaniu ze świadczenia zbiega się natomiast z wdrożeniem od początku sierpnia Polskiego Bonu Turystycznego. Dlaczego?

Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu

W rozmowie Money.pl Jadwiga Emilewicz oznajmiła, że rząd rozważa zmianę w programie Rodzina 500 plus, aby pieniądze na utrzymanie i edukację dzieci - podobnie jak w przypadku Polskiego Bonu Turystycznego - wypłacane były w formie bonów.

dr4rwx2

Rodzina 500 plus. Świadczenie w formie bonu? Są głosy sprzeciwu

Chociaż większość Polaków w sondażu dla "Super Expressu" opowiedziało się za inicjatywą zmian w programie Rodzina 500 Plus, przeciwna rozwiązaniu jest była premier Beata Szydło, której rząd przed pięcioma laty powoływał świadczenie do życia.

Jej zdaniem "Program #Rodzina500plus w postaci bonów to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia."Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - apelowała europosłanka za pośrednictwem Twittera.

Przypomnijmy, że program Rodzina 500 plus – realizowany w Polsce od 1 kwietnia 2016 program państwowy mający za zadanie pomóc rodzinom w wychowaniu dzieci poprzez comiesięczne świadczenia wychowawcze na każde dziecko w rodzinie w wysokości 500 złotych.

dr4rwx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr4rwx2