Trwa ładowanie...

Rodziny otrzymały ponad 7,1 mld zł w ramach programu 500+

W ramach obsługi programu "Rodzina 500+" do końca lipca br. wydano 2,55 mln decyzji, co oznacza, że 93,5 proc. wniosków zostało już rozpatrzonych. Dzięki programowi do rodzin trafiło ponad 7,1 mld zł - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Rodziny otrzymały ponad 7,1 mld zł w ramach programu 500+Źródło: Eastnews, fot: Jacek Domiński/REPORTER
d45x9io
d45x9io

W ciągu trzech pierwszych miesięcy funkcjonowania programu "Rodzina 500+" rodzice i opiekunowie złożyli już 2,74 mln wniosków o świadczenie wychowawcze - 2,18 mln w urzędach oraz 555 tys. przez internet.

"W sumie do końca lipca do rodzin trafiło już ponad 7,1 mld zł. Najwięcej w województwie mazowieckim (ponad 1 mld zł), wielkopolskim (ponad 721 mln zł) oraz śląskim (ponad 697 mln zł). Wsparciem objętych jest ponad 3,6 mln dzieci" - czytamy w komunikacie.

Najwięcej wniosków złożono w województwach: mazowieckim (prawie 400 tys.), śląskim (prawie 290 tys.) oraz wielkopolskim (prawie 273 tys.).

W całej Polsce świadczenie wychowawcze otrzymuje ponad 3,6 mln dzieci. Stanowi to 52 proc. ogółu dzieci do 18. roku życia w całym kraju.
"Z najnowszego badania "Sytuacja na rynku consumer finance", zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarki SGH, wynika, że rodziny wydają świadczenie wychowawcze głównie na pokrycie opłat związanych z przedszkolem (34,2 proc.), a także na edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci (32 proc.). Deklarują także, że na edukację będą przeznaczać coraz większą część domowego budżetu" - czytamy w komunikacie resortu.

d45x9io

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet, korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzymuje rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

d45x9io
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45x9io