Trwa ładowanie...
d1ia2r1
d1ia2r1

Rolniczy OPZZ we wtorek złoży swoje postulaty

Delegacja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych we wtorek rano chce złożyć w kancelarii premiera swoje postulaty. Szef tej organizacji Sławomir Izdebski powiedział PAP, że liczy na spotkanie i rozmowę z premier.
Share
d1ia2r1

OPZZRiOR chce dostarczyć dokument do kancelarii ok. godz. 10.30, tj. przed planowanym ma 11. posiedzeniem rządu. "Wysłaliśmy pismo informujące, że wybieramy się do Kancelarii, jeżeli premier znajdzie czas to dobrze, jeśli nie - to nie" powiedział Izdebski. Poinformował, że o 10.30 planuje konferencję prasową przed kancelaria premiera.

Najważniejszym postulatem jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. Izdebski dodał, że m.in. trzeba się zastanowić, czy nie można uruchomić dopłat do eksportu polskiej wieprzowiny. Jeżeli chodzi o bydło, to straty wynikają z powodu zakazu uboju rytualnego. jego zdaniem, w tej sprawie zawinił resort rolnictwa, który wysłał pismo do KE informujące, że w Polsce takiego uboju nie będzie.

Przewodniczący zaznaczył, że jeżeli premier nie przyjmie we wtorek delegacji rolników, ani też nie wyznaczy innego terminu spotkania, to w przyszłym tygodniu w Warszawie powstanie "zielone miasteczko".

d1ia2r1

O planowanych protestach rolników była już mowa podczas III Kongresu Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, który odbył się w niedzielę w Warszawie.

"Apeluję do premier - do piątku dajemy czas na rozmowy ostatniej szansy" - mówił tam Izdebski. Zagroził, że jeśli do rozmów nie dojdzie, rolnicy zorganizują "masz gwiaździsty" na Warszawę; w stolicy powstanie "zielone miasteczko", a protestujący pozostaną w nim tak długo, aż zostaną spełnione ich postulaty.

d1ia2r1

Podziel się opinią

Share
d1ia2r1
d1ia2r1