Trwa ładowanie...
d4j4v9x
d4j4v9x
Gospodarka

Rosja odrzuca propozycję Białorusi w sprawie gazu

Rosja nie widzi sensu w przejęciu przez koncern Gazprom kontroli nad białoruskim przedsiębiorstwem Biełtransgaz, które m.in. transportuje rosyjski gaz do Europy - powiedział w piątek rosyjski wicepremier Igor Sieczin.
Share
d4j4v9x

Propozycję przejęcia przez Rosję pakietu kontrolnego akcji białoruskiej spółki gazowej Biełtransgaz w zamian za dostawy rosyjskiego gazu po niższych, wewnątrzrosyjskich cenach przedstawił w czwartek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

- Gazprom ma obecnie 50 proc. (udziałów Biełtransgazu), za co zapłacił 2,5 mld dolarów, i dalsze inwestowanie tego typu nie ma gospodarczego uzasadnienia - powiedział Sieczin. Zastrzegł, że być może w przyszłości takie uzasadnienie się pojawi.

Premier Białorusi Siarhiej Sidorski odwołał w piątek planowaną podróż do Rosji, gdzie miano rozmawiać o unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Rozmowy miał prowadzić premier Rosji Władimir Putin. Kancelaria premiera Białorusi nie podała przyczyny odwołania jego przyjazdu.

Zdaniem Mińska Rosja powinna sprzedawać Białorusi tanio gaz i ropę w ramach unii celnej, która ma wejść w życie 1 lipca. (PAP)

d4j4v9x

Podziel się opinią

Share
d4j4v9x
d4j4v9x