Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
oferty pracy

Rośnie liczba ofert pracy dla specjalistów ds. obsługi klienta

Drugi kwartał 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku, przyniósł 126 proc. wzrost liczby ofert pracy.

Share
Rośnie liczba ofert pracy dla specjalistów ds. obsługi klienta
Źródło: © Marco2811 - Fotolia.com
d4jtyvz

Drugi kwartał 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku, przyniósł 126 proc. wzrost liczby ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl. W porównaniu z ubiegłym kwartałem ich liczba podwoiła się. Najwięcej – 38 proc. było adresowanych do reprezentantów IT oraz "owoczesnych technologii. Trzykrotnie wzrosła liczba ofert pracy w kategoriach "obsługa klienta" oraz logistyka, zakupy, transport.

IT niezmiennie na pozycji lidera

Specjaliści IT pozostają najbardziej poszukiwaną przez firmy grupą zawodową. Od kwietnia do czerwca tego roku liczba ofert dedykowanych kandydatom z tej kategorii stanowiła 38 proc. i w porównaniu do pierwszego kwartału wzrosła ona o 22 proc. Przede wszystkim poszukiwano programistów, software engineerów oraz testerów.

Poszukiwani także doradcy klienta

Potrojenie liczby ofert pracy z kategorii "obsługa klienta" sprawiło, że odnotowała ona na równi z kategorią Logistyka / Zakupy/ Transport, najdynamiczniejszy wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału. 31% wszystkich ofert pracy to rekrutacje pracowników do działów obsługi klienta. Tutaj poszukiwano przede wszystkim doradców klienta oraz specjalistów ds. obsługi klienta.

d4jtyvz

3 razy więcej ofert pracy w kategorii logistyka, zakupy i transport

Liczba ofert pracy zwiększyła się 3-krotnie, a kategoria ta zajęła trzecie miejsce w zestawieniu kwartalnym z 30 proc. udziałem w całej puli ogłoszeń. Najczęściej poszukiwane zawody to kierowca, specjalista ds. zakupów oraz planista.

W ubiegłym kwartale w TOP 3 nie zmieściły się oferty pracy z kategorii Finanse / Księgowość / Controlling, chociaż zawód księgowa wciąż utrzymuje się w czołówce tych najbardziej poszukiwanych przez pracodawców rekrutujących wspólnie z monsterpolska.pl.

Centra usług wspólnych dynamicznie rekrutują

Na portalu monsterpolska.pl pracowników aktywnie poszukiwały centra usług wspólnych oraz firmy outsourcingowe. Ponad 1/3 ogłoszeń to oferty pochodzące właśnie z tego sektora. Ich liczba, w stosunku do pierwszego kwartału, wzrosła o 8 proc. Najwięcej ofert pracy opublikowały one w kategorii finanse/księgowość/controlling (32 proc.), IT/ programowanie (29 proc.) oraz obsługa klienta (13 proc.). Firmy outsourcingowe poszukiwały zaś specjalistów IT/ programowania (33 proc.), finansów/księgowości/controllingu (12 proc.) i Inżynierów (9 proc).

Liczba ofert opublikowanych przez Centra Usług Wspólnych wzrosła trzykrotnie, zaś pochodzących z firm outsourcingowych spadła o 10 proc.

Najbardziej pożądane zawody

W ubiegłym kwartale najczęściej poszukiwano programistów, inżynierów, przedstawicieli handlowych, doradców klienta oraz księgowych.

(AS)

d4jtyvz

Podziel się opinią

Share
d4jtyvz
d4jtyvz