Trwa ładowanie...
d3r74nl

Rostowski nie zna pomysłów dot. zawieszenia składek do OFE

17.11. Bruksela (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski powiedział dziennikarzom, że nie zna pomysłów dotyczących zawieszenia przekazywania składek do OFE, a dla niego ważne są...

d3r74nl
d3r74nl

17.11. Bruksela (PAP) - Minister finansów Jacek Rostowski powiedział dziennikarzom, że nie zna pomysłów dotyczących zawieszenia przekazywania składek do OFE, a dla niego ważne są pomyślne negocjacje z KE w sprawie redefinicji składek przesyłanych OFE.

"O żadnym pomyśle zawieszenia transferów do OFE nie wiem. Nadal są, były i będą pomysły na reformy OFE. W tej chwili jest dla nas ważne, aby osiągnąć w sprawie OFE wynik nas satysfakcjonujący na forum UE, który nie będzie stawiał Polski w gorszej sytuacji" - powiedział.

Media podały w środę, że rząd rozważa, czy od stycznia zawieszone zostanie przekazywanie części składki do OFE na najbliższe dwa lata. Zmiany mają pozwolić na utrzymanie bezpiecznego poziomu 55-procentowego progu ostrożnościowego długu finansów publicznych.

Polska na forum UE zabiega, by transfery do OFE nie powiększały długu publicznego. Komisja Europejska nie zgodziła się jednak na to, by polski dług nie uwzględniał przekazów do OFE. Nasz kraj chce wrócić do sprawy podczas grudniowych obrad Rady Unii Europejskiej. (PAP)

bg/ map/ gor/

d3r74nl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r74nl