Trwa ładowanie...

Rosyjski dyskont Mere wchodzi do Polski. Ma sprzedawać prosto z palet

Już w lipcu zostanie otwarty pierwszy sklep sieci Mere w Polsce. Rosyjski dyskont zdecydował się wejść do Polski, a jako pierwsi zakupy zrobią w nim mieszkańcy Częstochowy - informuje portal dlahandlu.pl.

Share
Rosyjski dyskont Mere wchodzi do Polski. Ma sprzedawać prosto z palet
Źródło: Mere, Fot: mere
dvv0y3t

Jak czytamy w portalu, pierwsza placówka sieci Mere zostanie otwarta w Częstochowie przy ul. 1 maja. Wielkie otwarcie zaplanowano na lipiec tego roku.

Dyskont ma oryginalny pomysł na funkcjonowanie. Towary są w nim sprzedawane prosto z palet. W ten sposób producenci mogą zaoszczędzić na opakowaniach, dzięki czemu ceny produktów są niższe.

dvv0y3t

Portal dlahandlu.pl podkreśla, że wymagania sieci są bardzo wysokie. Żąda ona bowiem od dostawców, by cena była o 20-30 proc. niższa niż w konkurencyjnych sklepach. Z kolei lokale, w których mają mieścić się sklepy, mają znajdować się w średniej wielkości miastach, przy często uczęszczanych drogach.

Obejrzyj także: Podatek handlowy przełoży się na ceny. 500+ wydamy w sklepach

Sieć Mere zrobiła już w tym roku furorę za naszą zachodnią granicą.

Pierwszy sklep rosyjskiej sieci został otwarty w Lipsku, a po pięciu dniach trzeba było go zamknąć. - Działaliśmy szybko, ale nasi dostawcy potrzebują więcej czasu na dostarczenie towaru - taką informację wywieszono przy wejściu do sklepu. Po krótkiej przerwie działalność wznowiono.

Jak informuje dlahandlu.pl, Mere jest własnością rosyjskiego dystrybutora Torgservis, który działa również w Rosji, Azerbejdżanie, Chinach, Kazachstanie i Rumunii. Teraz ma plany otwarcia nawet 100 sklepów w Niemczech. W asortymencie Mere można często znaleźć końcówki serii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvv0y3t

Podziel się opinią

Share
dvv0y3t
dvv0y3t