Trwa ładowanie...

Rower dla listonosza. Dyrektor apeluje: opróżnijcie piwnice

"Podarujcie rower listonoszowi" - apeluje dyrektor warszawskiego regionu Poczty Polskiej. Zachęca, by zrobić przegląd piwnic, bo jednoślady często w nich zalegają. "Dobre intencje, niefortunne wykonanie" - przyznaje Poczta Polska.
Share
Apel przedstawiciela Poczty Polskiej do obywateli: "podarujcie rower listonoszowi"
Apel przedstawiciela Poczty Polskiej do obywateli: "podarujcie rower listonoszowi"Źródło: East News / Facebook, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER,Listonosze Polska / Facebook
d1wbm4f

Dramat zajrzał pod strzechy Poczty Polskiej. Brakuje rowerów dla listonoszy. Na rozwiązanie wpadł jeden z dyrektorów tej insytucji z regionu warszawskiego. Wystosował apel do mieszkańców. Jak twierdzi, w piwnicach zalegają stare, niepotrzebne rowery, które mogłyby się przydać listonoszom.

Czytaj też: W kwietniu zmieni się cennik na Poczcie Polskiej

"Jeśli nie wiecie, co z nimi zrobić, podarujcie je listonoszowi. Mamy trudności z kandydatami do pracy w charakterze listonosza. Czasem zgłaszają się chętni bez własnego roweru. W tych przypadkach udostępnienie im tego środka transportu ułatwiłoby nam pozyskanie pracownika" - napisał w prośbie, która została rozwieszona na korytarzach budynków w jednej z warszawskich dzielnic.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Czytaj również: Poczta Polska rekrutuje. W ekspresowym tempie

"Proszę Państwa o pomoc, zarówno poszczególnym ludziom, jak i naszej Firmie. Potencjalny listonosz uzyska narzędzie pracy, a twój rower drugie życie. Czysta piwnica, a rower dla listonosza" - zakończył apel dyrektor regionalny w Poczie Polskiej i po szczegóły odesłał do "Pani Kierownik Działu Koordynacji Operacji".

d1wbm4f

Obejrzyj: Polecone odbierają w ciemnych magazynach

Co na to Poczta?

Zwróciliśmy się do Poczty Polskiej o komentarz dotyczący apelu przedstawiciela spółki. "Dyrektor, który wystosował ten apel, miał dobre intencje, ale treść ogłoszenia została, niestety, niefortunnie przygotowana" - czytamy w odpowiedzi biura prasowego Poczty Polskiej.

d1wbm4f

Poczta Polska potrzebuje wsparcia - i nie chodzi tylko o rowery. Kurczy się popyt na listy, do tego coraz więcej paczek dostarczają prywatne firmy kurierskie. Ostatnio "Rzeczpospolita" dotarła do pomysłu, który zakłada, że rząd miałby zasilić Pocztę przez podniesienie kapitalizacji spółki. Miałaby dostać od państwa 200 mln zł na rozwój sieci logistycznej.

Czytaj więcej tu: Poczta Polska ze wsparciem. Nowe obowiązki i więcej pieniędzy

Ponadto poczta miałaby się stać agentem celnym – główną firma logistyczną odpowiedzialną za wprowadzanie towarów na obszar celny UE przez polskie granice.

d1wbm4f

W lutym tego roku listonosze stracili cierpliwość. Wzorem policjantów, zaczęli masowo chodzić na zwolnienia lekarskie. Chcieli w ten sposób wymusić podwyżki i wypłatę dodatkowych premii. Jak pisaliśmy, listonosz z 10-letnim stażem może liczyć na zaledwie 2,2 tys. zł pensji na rękę.

Poczta, żeby płacić więcej, musiała podnieść ceny części swoich usług. W przypadku cen przesyłek sądowych wzrost jest niemal trzykrotny.

Czytaj też: Listonosze Poczty Polskiej za darmo wyrabiają nadgodziny. Roznoszą nawet kocią karmę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wbm4f

Podziel się opinią

Share
d1wbm4f
d1wbm4f