Trwa ładowanie...

Rozpoczął się protest służb mundurowych

Rozpoczął się protest służb mundurowych. Od dziś na budynkach Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej i BOR-u w całym kraju powiewają flagi
Share
Rozpoczął się protest służb mundurowych
Źródło: mb/awol PAP/Marcin Bielecki
d1cw9r1

Związkowcy nie zgadzają się na obniżenie zasiłku chorobowego. Obecnie chorzy funkcjonariusze otrzymują na zwolnieniu 100 procent wynagrodzenia. Reforma służb mundurowych zakłada obniżenie świadczenia do 80 procent.

Polecamy: Od dzisiaj dłuższe urlopy rodzicielskie

"Nie ma na to zgody", mówi Janusz Łabuz przewodniczący małopolskiego oddziału NSZZ Policjantów. „My jesteśmy od tego żeby pilnować porządku, ale niestety musimy bronić sowich praw przed zakusami ministra finansów i rządu.”

d1cw9r1

Związkowcy chcą, by dopiero po miesiącu chorobowego pracownik pobierał niższy zasiłek chorobowy o 20 procent. „Trzeba zachować pewien okres ochronny. Funkcjonariusze przebywają w różnych warunkach i łatwiej mogą się zarazić. Choroba wytnie całą komendę i kto będzie ludziom zapewniał bezpieczeństwo, no kto?” - bulwersuje się Janusz Łabuz. Jeśli rząd nie biedzie odpowiadał na argumenty związkowców, straszą zaostrzeniem formy protestu i pikietami.

"Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji". Sprawdź!

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1