Trwa ładowanie...
d4lh8vc

Rozpoczęła się blokada krajowej "ósemki" prowadzącej na Litwę

Mieszkańcy z kilku podsuwalskich miejscowości rozpoczęli w czwartek rano blokadę drogi krajowej nr 8, prowadzącej do litewskiej granicy. Protestują przeciwko opóźnieniom przy wycenie ich posesji, na których powstanie obwodnica Augustowa.

d4lh8vc
d4lh8vc

Kilkudziesięciu rolników, właścicieli posesji w miejscowościach: Podbudówek, Raczki i Janówka (Podlaskie), zajętych przez Skarb Państwa pod budowę obwodnicy Augustowa, zablokowało krajową "ósemkę" w okolicach skrzyżowania Płociczno-Dubowo, na trasie Augustów-Suwałki.

Blokada w tym miejscu ma potrwać do godz. 12. Przejazd blokuje kilka ciągników rolniczych. "Natychmiast żądamy godnych wypłat", "Łamane są prawa człowieka", "Drogi tak, lecz nie kosztem ludzi", "Dosyć czekania - pora działania", "Premierze, gdzie mieszkać, jak żyć?" - takie hasła mają na transparentach protestujący.

Droga krajowa nr 8, prowadząca do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku, zostanie w czwartek zablokowana dla ciężarówek w sumie na 7 godzin. O godz. 12 bowiem, kiedy zakończy się pierwsza blokada, rozpocznie się druga: czterogodzinny protest organizowany przez Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk.

Suwalczanie mają blokować "krajówkę" w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Utrata i Przytorowa. Domagają się jak najszybszej budowy obwodnicy ich miasta, przez które każdej doby, podobnie jak przez Augustów, przejeżdża po kilka tysięcy ciężarówek zdążających do i od Budziska.

d4lh8vc

Jak informuje policja, blokady spowodują duże utrudnienia w ruchu w stronę granicy litewskiej, szczególnie dla ciężarówek. Dlatego radzi ich kierowcom, by zjechali na parkingi i zaczekali na zakończenie protestów.

Jeśli jednak kierowcy tirów muszą jechać, policja radzi, by - chcąc ominąć trwający protest - kierowcy jadący do granicy z Litwą, w Augustowie kierowali się na trasę Ełk-Olecko-Suwałki. Oznacza to jednak znaczne nadłożenie drogi. Jednocześnie policja przypomina, że od godz. 12 przejazd przez Suwałki będzie niemożliwy.

Samochody osobowe są kierowane objazdami na drogi Augustów-Sejny i Augustów-Raczki.

d4lh8vc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lh8vc