Trwa ładowanie...
d1tighl

RPP podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna 3,75 proc. (opinia)

19.01. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku...

Share
d1tighl

19.01. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 3,75 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie.

Poniżej opinia:

ERNEST PYTLARCZYK, BRE BANK

d1tighl

"Decyzja Rady była całkowicie oczekiwana przez rynek, który podwyżkę stóp o 25 pb już całkowicie wycenił. Wydaje się, że jest to początek cyklu, ale będzie mniej podwyżek niż wcześniej można było oczekiwać, ze względu na umocnienie złotego. Myślę, że do następnej podwyżki, o 25 pb, dojdzie w marcu. Następnie będą 2 miesiące przerwy i następna podwyżka w czerwcu. Uważam, że w całym roku stopy zostaną podniesione o 75-100 pb.

Dzisiejsza decyzja już zaczęła umacniać złotego, przebijamy właśnie poziom 3,86/EUR. Na bazie dzisiejszej decyzji RPP złoty powinien umocnić się do poziomu 3,82 za euro." (PAP)

nik/ asa/

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl