Trwa ładowanie...
d20w6al

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie, główna nie mniej niż 3,50 proc. (opinia)

27.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej...

Share
d20w6al

27.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie.

Poniżej opinia

TOMASZ KACZOR, BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

"Przewidywaliśmy ten scenariusz, czyli pozostawienie stóp procentowych bez zmian i podniesienie stopy rezerwy obowiązkowej. Wydawało się to rozsądnym kompromisem. Rada dała sygnał, że czuwa nad inflacją, a jednocześnie nie chciała przesadzić z reakcją. Członkowie RPP widzą, że jest dużo niewiadomych, nie jest pewne czy wzrost inflacji będzie kontynuowany, czy miał charakter jednorazowy.

Myślę, że +jastrzębią+ częścią komentarza po posiedzeniu, będzie ta dotycząca podwyżki rezerwy obowiązkowej. Natomiast w dalszym ciągu Rada będzie podkreślać, że czynniki sprzyjające podniesieniu stóp są niepewne i potrzeba jest więcej czasu na ich przeanalizowanie." (PAP)

jow/ gor/

d20w6al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20w6al
d20w6al