Trwa ładowanie...
d2dq939

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie, główna nie mniej niż 3,50 proc. (opinia)

27.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej...

Share
d2dq939

27.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie.

Poniżej opinia

TOMASZ KACZOR, BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

d2dq939

"Przewidywaliśmy ten scenariusz, czyli pozostawienie stóp procentowych bez zmian i podniesienie stopy rezerwy obowiązkowej. Wydawało się to rozsądnym kompromisem. Rada dała sygnał, że czuwa nad inflacją, a jednocześnie nie chciała przesadzić z reakcją. Członkowie RPP widzą, że jest dużo niewiadomych, nie jest pewne czy wzrost inflacji będzie kontynuowany, czy miał charakter jednorazowy.

Myślę, że +jastrzębią+ częścią komentarza po posiedzeniu, będzie ta dotycząca podwyżki rezerwy obowiązkowej. Natomiast w dalszym ciągu Rada będzie podkreślać, że czynniki sprzyjające podniesieniu stóp są niepewne i potrzeba jest więcej czasu na ich przeanalizowanie." (PAP)

jow/ gor/

d2dq939

Podziel się opinią

Share
d2dq939
d2dq939