Trwa ładowanie...
d20bt6h

RPP przedłużyła okres stabilizacji stóp proc. co najmniej do końca III kw. '14 (opinia, aktl.)

05.03. Warszawa (PAP) - RPP ocenia, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca III kw. 2014 r. - wynika z komunikatu po marcowym posiedzeniu. RPP...

d20bt6h
d20bt6h

05.03. Warszawa (PAP) - RPP ocenia, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca III kw. 2014 r. - wynika z komunikatu po marcowym posiedzeniu. RPP ocenia, że w kolejnych kwartałach prawdopodobna jest kontynuacja ożywienia, przy ograniczonej presji inflacyjnej.

Poniżej opinie:

JAKUB BOROWSKI, CREDIT AGRICOLE (mail)

"Podtrzymujemy naszą prognozę, zgodnie z którą RPP zdecyduje się na pierwszą "wyprzedzającą" podwyżkę stóp procentowych (o 25 pb) w listopadzie 2014 r. (rynek FRA wycenia pierwszą obniżkę w marcu 2015 r.). Sytuacja gospodarcza na Ukrainie, w tym w szczególności silna deprecjacja hrywny oddziałująca w kierunku spadku popytu na żywność importowaną z Polski, sygnalizują jednak wzrost prawdopodobieństwa scenariusza braku podwyżki stóp procentowych w 2014 r. (...) Ponadto, z dzisiejszych wypowiedzi M. Belki wynika, że Rada skłaniała się do wydłużenia forward guidance do końca br., co znalazło odzwierciedlenie w zacytowanym wyżej i wprowadzonym dziś do komunikatu sformułowaniu "w dłuższym okresie", odnoszącym się do horyzontu niezmienionych stóp procentowych. Sygnalizuje to, że RPP może utrzymać stopy procentowe na obecnym poziomie co najmniej do końca br. Naszym zdaniem treść komunikatu po posiedzeniu RPP oraz wypowiedzi M. Belki są negatywne dla kursu złotego i pozytywne dla polskiego rynku długu".

d20bt6h

BANK MILLENNIUM (mail)

"Naszym zdaniem jedna podwyżka stóp o 25 bps w Q4 jest nadal możliwa, choć oczekiwane przez nas rozpoczęcie cyklu zacieśniania polityki pieniężnej odsuwa się ostatnio w czasie. Ewentualna podwyżka będzie miała charakter wyprzedzający i nie będzie związana z podwyższoną inflacją bieżącą. Publikacja komunikatu spowodowała wyraźny wzrost cen obligacji wzdłuż całej krzywej". (PAP)

map/ asa/

d20bt6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bt6h