Trwa ładowanie...
dtt3gjk

RPP wcześniej czy później dostosuje poziom stóp do koniunktury - Sławiński z RPP (aktl.)

(dochodzą kolejne cytaty)


10.11.Warszawa (PAP) - RPP wcześniej czy później będzie
dostosowywać poziom stóp do pogarszającej się sytuacji
gospodarczej -...

Share
dtt3gjk

(dochodzą kolejne cytaty)

10.11.Warszawa (PAP) - RPP wcześniej czy później będzie dostosowywać poziom stóp do pogarszającej się sytuacji gospodarczej - powiedział w poniedziałek członek RPP Andrzej Sławiński w TVN CNBC.

"Myślę, że jesteśmy w takim momencie, że bank centralny będzie wcześniej czy później dostosowywać stopy do pogarszających się perspektyw wzrostu, z tą poprawką, że jesteśmy na drodze do euro i skala ewentualnych obniżek będzie musiała brać pod uwagę spełnienie kryterium inflacyjnego" - powiedział.

"Stopy wcześniej czy później będą dostosowywane do pogarszającego się stanu koniunktury" - dodał.

dtt3gjk

Zdaniem członka Rady zapisany w centralnej ścieżce projekcji inflacji i PKB wzrost gospodarczy Polski jest najbardziej prawdopodobny.

"Najbardziej prawdopodobny scenariusz to 2,8 proc., wszystko zależy od tego jak głęboka będzie recesja w gospodarce światowej, prognozy wzrostu naszego kraju w dużej mierze zależą od tego co się będzie działo na świecie" - powiedział Sławiński.

Podkreśla także, że w podejmowaniu przyszłych decyzjach RPP tradycyjnie najważniejsze będą prognozy inflacji i tempa wzrostu gospodarczego.

"Dla banku centralnego najważniejsze są prognozy inflacji i tempa wzrostu. Prognoza inflacji jest punktem odniesienia" - powiedział członek Rady. (PAP)

map/ bg/ jtt/

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk