Trwa ładowanie...
d3bqhgl

RPP zaleciła utrzymanie stóp proc. w najbliższym czasie - minutes. (PAP)

21.01. Warszawa (PAP) - Na swoim ostatnim posiedzeniu w starym składzie RRP zaleciła utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie w najbliższym czasie gdyż są zagrożenia...

d3bqhgl
d3bqhgl

21.01. Warszawa (PAP) - Na swoim ostatnim posiedzeniu w starym składzie RRP zaleciła utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie w najbliższym czasie gdyż są zagrożenia dla wzrostu oraz utrzymuje się niska presja inflacyjna - wynika z grudniowego minutes.

TESTAMENT RPP

Stara RPP w swoim grudniowym przesłaniu dla następców zaleca utrzymanie stóp procentowych bez zmian.

"Odnosząc się do decyzji dotyczących stóp procentowych w kolejnych miesiącach, Rada wskazywała, że wobec niskiej presji inflacyjnej oraz utrzymujących się zagrożeń dla trwałości ożywienia gospodarczego w Polsce, stopy procentowe NBP powinny pozostać w najbliższym okresie na niezmienionym poziomie" - napisano w minutes.

d3bqhgl

"Jednocześnie podkreślano, że w przypadku znaczącego ożywienia aktywności w polskiej gospodarce, któremu towarzyszyłby istotny wzrost presji inflacyjnej, może być potrzebna zmiana parametrów polityki pieniężnej. Zbyt silne i zbyt wczesne zacieśnienie polityki pieniężnej w warunkach nadpłynności na światowych rynkach finansowych mogłoby jednak skutkować nadmierną aprecjacją kursu złotego. Ważnym uwarunkowaniem polityki pieniężnej będzie sytuacja finansów publicznych" - dodano.

NADCHODZI OŻYWIENIE

Członkowie RPP w świetle nadchodzących danych dostrzegają nadchodzące ożywienie w gospodarce. "Odnosząc się do sytuacji w polskiej gospodarce, podkreślano, że napływające dane, w tym dane o eksporcie, produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, oraz wskaźniki koniunktury obrazujące nastroje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych potwierdzają stopniowe ożywienie aktywności gospodarczej" - napisano. (PAP)

map/ asa/

d3bqhgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bqhgl