Trwa ładowanie...
d251dpq
d251dpq

RWE Polska zainstalowała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 12 kW w Warszawie

Warszawa, 08.02.2016 (ISBnews) - RWE Polska zainstalowała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 12 kW na stołecznych budynkach koncernu, podała spółka. 
Share
d251dpq

"RWE Polska rozwija projekty fotowoltaiczne na terenie Warszawy. Na budynkach koncernu w stolicy zainstalowano moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 12 kW. Przewiduje się, że obie instalacje będą produkować około 9750 kWh energii elektrycznej w skali roku, co przełoży się na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 10 ton rocznie" - czytamy w komunikacie.

Uruchomione inwestycje na budynkach RWE to kolejny etap prac nad wdrożeniem komercyjnych rozwiązań opartych na fotowoltaice dla szerokiej grupy klientów koncernu. Jest to również forma promocji tej technologii i szansa na pokazanie, że możliwe jest produkowanie zielonej energii nawet w centrum dużego miasta. Wykorzystująca promieniowanie słoneczne technologia fotowoltaiczna jest jednym z najbardziej innowacyjnych źródeł energii elektrycznej XXI wieku, stwierdzono w informacji.

"Oczekujemy, że do 2050 r. energetyka prosumencka, głównie dzięki instalacjom fotowoltaicznym, może odpowiadać za wytworzenie nawet 52 TWh energii elektrycznej w Polsce. Dzięki naszym doświadczeniom i wiedzy zdobytej na rynkach zagranicznych, chcemy stać się liderem tych zmian w naszym kraju" - powiedział dyrektor ds. strategii RWE Polska Artur Stawiarski, cytowany w komunikacie.

d251dpq

Instalacje na budynkach RWE Polska są wdrożeniami pilotażowymi poprzedzającymi wejście w życie nowej oferty na produkty fotowoltaiczne dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych, która już wkrótce będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych zieloną energią pozyskiwaną z promieni słonecznych, podano również.

"Pod koniec 2014 r. wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie koncern uruchomił stanowisko naukowe 'RWE AGH Solar Lab', którego celem jest badanie efektywności paneli fotowoltaicznych w zależności od warunków atmosferycznych" - czytamy dalej.

"Dzięki RWE AGH Solar Lab wiele dowiedzieliśmy się o zastosowaniu tej technologii w polskich warunkach, a nasze wdrożenia pokazują, że już teraz inwestycje w fotowoltaikę mają ekonomiczne uzasadnienie. Jesteśmy też przekonani, że utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju tej technologii przyczyni się do dalszego spadku jej kosztów oraz wzrostu zainteresowania nią wśród naszych klientów" - dodał Stawiarski.

RWE inwestuje w fotowoltaikę w całej Europie. W listopadzie uruchomiona została największa elektrownia fotowoltaiczna na Węgrzech. Polska to kolejny rynek, na którym produkt ten będzie rozwijany na szeroką skalę, podsumowano w informacji.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska wspólnie ze spółką RWE East za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 900 tys. klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

(ISBnews)

d251dpq

Podziel się opinią

Share
d251dpq
d251dpq