Trwa ładowanie...
d4e6wqy
20-10-2015 13:04

RWE uruchomiła park wiatrowy w Opalenicy o łącznej mocy 17 MW

Warszawa, 20.10.2015 (ISBnews) - RWE uruchomiła w Opalenicy park wiatrowy o całkowitej mocy zainstalowanej 17 MW, podała firma. Do końca roku łączna moc farm wiatrowych RWE w Polsce przekroczy 240 MW, a w kolejnych latach planowane są nowe inwestycje.

d4e6wqy

Nowy park wiatrowy w Opalenicy w okolicach Poznania jest wyposażony w siedem turbin o mocy 2,4 MW każda, umożliwiających zasilenie zieloną energią ponad 21.000 gospodarstw domowych wiatrowych. Farma wiatrowa została podłączona do sieci średniego napięcia.

Do końca roku RWE odda do eksploatacji farmę wiatrową Nowy Staw II o mocy 28 MW. Łączna moc 8 farm wiatrowych RWE w Polsce przekroczy wówczas 240 MW i pozwoli na zasilenie zieloną energią elektryczną 250 tysięcy gospodarstw domowych, podano także.

"Strategia koncernu zakłada inwestycje Grupy RWE w tym sektorze w Europie na poziomie 0,5 biliona euro rocznie. Otwarcie parku wiatrowego w Opalenicy oznacza zakończenie kolejnego przedsięwzięcia. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią do końca br. planujemy powiększyć nasz portfel energetyki wiatrowej w Polsce do 240 MW. Jesteśmy już na ostatniej prostej, biorąc pod uwagę to, że właśnie rozpoczęliśmy rozruch 14 turbin o mocy 2 MW każda w farmie wiatrowej Nowy Staw II" - powiedział członek zarządu RWE Renewables Polska Robert Macias, cytowany w komunikacie.

RWE planuje kolejne inwestycje w farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 300 MW po wejściu w życie aukcyjnego systemu wsparcia produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

d4e6wqy

"Po czasach niepewności regulacyjnej w 2016 r. w życie wejdzie nowy system - aukcyjny. Mamy już pozytywne doświadczenia z systemami aukcyjnymi podobnymi do rozwiązania wprowadzonego w Polsce, na przykład w Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że jest to obiecująca alternatywa i w związku z tym planujemy uczestniczyć w nadchodzących aukcjach, zgłaszając opracowywane przez nas projekty. Będą one obejmować ponad 300 MW w lokalizacjach o dobrych warunkach wiatrowych" - powiedział prezes RWE Innogy Hans Bünting.

Oprócz Opalenicy i Nowego Stawu II, RWE posiada w Polsce 6 lądowych parków wiatrowych, których moc zainstalowana wynosi 197 MW. Znajdują się one w trzech regionach: Nowy Staw koło Gdańska, Krzęcin i Tychowo na Pomorzu Zachodnim, oraz Suwałki, Piecki i Taciewo na Podlasiu w północno-zachodniej Polsce.

(ISBnews)

d4e6wqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e6wqy