Trwa ładowanie...
dowqqgv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wzrost

Rynek przejęć będzie się rozpędzać. Kto kogo kupi?

Aż 2,7 bln dol. sięgnie tegoroczna wartość rynku przejęć i fuzji. Również w Polsce transakcji nie zabraknie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynek przejęć będzie się rozpędzać. Kto kogo kupi?
(WP.PL, Fot: pixabay/ CC0 Public Domain)
dowqqgv

Amerykańskie i europejskie firmy w ostatnich latach zebrały spory zasób gotówki, którą zamierzają wykorzystać na przejęcia.

Coraz częściej decydują się na zakup konkurentów z innych krajów - informuje "Rzeczpospolita". Taką tendencję widać też w Polsce - wynika z raportu firmy Baker & McKenzie.

- Coraz odważniejsza i większa ekspansja poza granice jest nowym trendem zauważalnym wśród polskich przedsiębiorstw - potwierdza Tomasz Krzyżowski, wspólnik w kancelarii Baker & McKenzie.

dowqqgv

Z raportu Baker & McKenzie wynika, że wartość tegorocznych krajowych przejęć może sięgnąć 1,3 mld dol., a transgranicznych 2,1 mld dol. W 2018 r. może to być odpowiednio 2,5 mld dol. i 4,7 mld dol.

Obecnie Polska znajduje się na 21. miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. Wyprzedzamy m.in. Włochy, Turcję, Indie czy Brazylię. Przed nami znalazły się choćby Malezja i Arabia Saudyjska.

dowqqgv

Podziel się opinią

Share

dowqqgv

dowqqgv