Trwa ładowanie...
d3be2xj
25-01-2017 12:39

Rząd chce usprawnić proces rozszerzania SSE, zajmie się tym resort ds gospodarki

Warszawa, 25.01.2017 (ISBnews) - Projekt nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) zakłada skrócenie procesu legislacyjnego przy m.in. ustanawianiu i rozszerzaniu terenów SSE, dzięki przeniesieniu tych kompetencji z Rady Ministrów na ministra właściwego do spraw gospodarki, wynika z opisu projektu.

d3be2xj
d3be2xj

"Specjalne strefy ekonomiczne są bardzo ważnym i skutecznym narzędziem wspomagającym i zachęcającym dla polskich i zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców. Aktualnie proces rozszerzania oraz tworzenia nowych terenów SSE jest czasochłonny, głównie za sprawą długiego procesu legislacyjnego. Biorąc to pod uwagę, zidentyfikowano potrzebę zmodyfikowania przepisów, aby narzędzie, jakim są SSE było szybciej dostępne dla zainteresowanych podmiotów" - czytamy w opisie projektu.

"Celem projektu dokumentu jest znaczne skrócenie procesu legislacyjnego przy ustanawianiu, rozszerzaniu, łączeniu oraz znoszeniu terenu SSE poprzez przeniesienie tych kompetencji z Rady Ministrów na ministra właściwego do spraw gospodarki" - podano również.

W Polsce jest obecnie 14 SSE o łącznej powierzchni blisko 20 tys. ha. Przedsiębiorca w SSE ma zapewnione ulgi podatkowe, a dodatkową korzyścią jest fakt, że może rozpocząć działalność na specjalnie przygotowanym, uzbrojonym terenie.

(ISBnews)

d3be2xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3be2xj