Trwa ładowanie...
d2ynn8y
d2ynn8y

Rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych - Pawlak

23.05. Katowice (PAP) - Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił w poniedziałek w Katowicach, że rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych, które zapewniają górnikom prawo...
Share
d2ynn8y

23.05. Katowice (PAP) - Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił w poniedziałek w Katowicach, że rząd nie planuje zmian w systemie emerytur górniczych, które zapewniają górnikom prawo do emerytur po 25 latach pracy pod ziemią.

"Nikt nie planuje na razie żadnych zmian w emeryturach górniczych" - zapewnił wicepremier, minister gospodarki podczas konferencji prasowej.

Pawlak odniósł się w ten sposób do wypowiedzi szefa Solidarności Piotra Dudy, który w poniedziałkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedział m.in., że związkowcy nie widzą możliwości, by górnicy utracili swoje emerytury. "Jeżeli rząd spróbuje je ruszyć, to się przekona, jacy jesteśmy silni" - mówił Duda.

d2ynn8y

"Przyjęliśmy te rozwiązania (dla górników - PAP) w emeryturach pomostowych, dopełniając cały system. Zachowano tam respekt, szacunek dla tych wszystkich ludzi, którzy pracują w trudnych, ciężkich warunkach. Nikt nie zamierza w tej chwili cokolwiek mieszać przy emeryturach górniczych" - zapewnił wicepremier.

W ostatnich miesiącach w wypowiedziach prasowych eksperci od ubezpieczeń emerytalnych wskazywali m.in., że system emerytalny górników jest zbyt kosztowny dla budżetu państwa i z tego m.in. powodu wymaga zmian.

"Nie ma potrzeby zamartwiać się czymś, co nie istnieje" - skomentował Pawlak, pytany o rządowe plany w kwestii górniczych emerytur. (PAP)

mab/ amac/ gma/ jtt/

d2ynn8y

Podziel się opinią

Share
d2ynn8y
d2ynn8y