Trwa ładowanie...

Rząd obniża wiek emerytalny. Chwali się tymi danymi

Mimo obniżenia wieku emerytalnego od października, aż 42 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn nie ma zamiaru skorzystać ze zmian. Deklarują, że są gotowi pracować dalej.
Share
minister Elżbieta Rafalska oraz premier Beata Szydło
minister Elżbieta Rafalska oraz premier Beata SzydłoŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2s1lyk

Przepisy mają się zmienić już 1 października. Od tego momentu kobiety będą mogły przejść na emeryturę od 60. roku życia, a mężczyźni od 65. Obniżenie wieku emerytalnego to jednak dodatkowe koszty dla państwa. Nic dziwnego, że minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska przekonywała w poniedziałek w Warszawie, że decyzję o zakończeniu pracy warto rozważyć. - Chcielibyśmy, żeby więcej osób wybierało pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego, ale głównym celem kampanii było to, aby każda osoba miała wiedzę o tej zmianie - mówiła.

Już we wtorek ministerstwo pochwaliło się sondażami dotyczącymi zmiany wieku emerytalnego. Według badania CBOS popiera je aż 78 proc. ankietowanych.

Okazuje się jednak, że duży odsetek nie zamierza ze zmiany skorzystać. 42 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn niepobierających świadczenia, gotowych jest kontynuowaniem pracy nawet po przekroczeniu wieku emerytalnego.

d2s1lyk

Podziel się opinią

Share
d2s1lyk
d2s1lyk