Trwa ładowanie...
d2cwwz1

Rząd przyjął informację nt. wskaźników makroekonomicznych w 2010 r. - CIR

5.5.Warszawa (PAP) - Rada Ministrów przyjęła informację na temat wybranych wskaźników makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na 2010 r.,...
Share
d2cwwz1

5.5.Warszawa (PAP) - Rada Ministrów przyjęła informację na temat wybranych wskaźników makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na 2010 r., przedłożoną przez ministra finansów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie.

"W obecnej sytuacji trudno jest jednoznacznie zidentyfikować skalę wpływu poszczególnych czynników na kształtowanie się poziomu inflacji. Resort finansów zakłada, że inflacja w 2010 roku powinna wynieść od 1,5 do 1,9 proc. Na tak niski jej poziom będzie wpływać znacząco niski poziom popytu zarówno krajowego, jak i światowego, czego skutkiem będą niskie ceny dóbr i usług importowych" - napisano.

"Prognozuje się ponadto, że wzrost realny produktu krajowego brutto w 2010 r. wyniesie ok. 0,5 - 1,3 proc." - dodano.

Wstępną prognozę dotyczącą wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na rok następny strona rządowa powinna przekazać Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych do 10 maja każdego roku. (PAP)

jba/ pam/

d2cwwz1

Podziel się opinią

Share
d2cwwz1
d2cwwz1