Trwa ładowanie...

Rząd Tuska chce przerobić pracowników na niewolników

Brak obowiązku prowadzenia ewidencji pracy,
bezkarne wyrzucanie z pracy ciężarnych kobiet i osób w wieku
przedemerytalnym, brak konsekwencji za bezprawne pozbawienie
zatrudnienia, a nawet przerzucenie na pracowników kosztów
prowadzenia firmy - to tylko część pomysłów rządu Donalda Tuska na
zmiany pozwalające przerobić pracowników małych przedsiębiorstw w
niewolników - pisze "Trybuna".

Rząd Tuska chce przerobić pracowników na niewolnikówŹródło: WP.PL
d3etsx1
d3etsx1

Gabinet Tuska zaczął pracować nad nowym kodeksem pracy. Jeśli uda mu się przeprowadzić w Sejmie choćby część pomysłów, to Polska pod względem ochrony pracowników zacznie przypominać nie kraje Europy Zach., ale "azjatyckie tygrysy" - Chiny, Wietnam i Koreę Południową - gdzie ludzi pozbawiono jakichkolwiek praw i zmuszono do harówki po kilkanaście godzin na dobę płacąc za to parę dolarów.

Tusk, planując zmiany w relacjach pracodawca-pracownik, patrzy bowiem nie w stronę Dublina i Londynu, ale Pekinu i Hanoi - uważa "Trybuna".

Platformerska ekipa chce na początek podzielić Polaków na tych, którzy pracują w firmach zatrudniających ponad 10 osób i pozostałych. Pierwsi będą na razie pracować według dotychczasowego kodeksu, a drudzy - nowego, "oskalpowanego" z wszelkich zobowiązań stawianych pracodawcom.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej potwierdziło wczoraj, że zamierza przeprowadzić rewolucję w prawie pracy. 3,5 mln pracujących w małych firmach ludzi już może zacząć bać się zwolnienia, ponieważ wkrótce pracodawca będzie mógł się ich pozbyć w każdej chwili nie ponosząc z tego powodu w zasadzie żadnych konsekwencji i kosztów - ostrzega gazeta. (PAP)

d3etsx1

Polecamy:
» Serwis KADRY

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1