Trwa ładowanie...
d1tqnxt

Rzecznik prasowy SGWP ws. artykułu w "Rzeczpospolitej" (komunikat)

...

Share
d1tqnxt

20.10. Warszawa - Rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Andrzej Wiatrowski informuje:

Oświadczam, że w materiale opublikowanym w wydaniu Rzeczpospolitej 20 października br. pt.: "Pułkownik jak generał" autorstwa red. Edyty Żemły, znalazły się informacje nieprawdziwe.

Nieprawdą jest, że oficerowie w stopniu pułkownika zajmujący stanowisko zaszeregowane do stopni generałów (admirałów) powinni być mianowani na stopień generała brygady. Nie ma takich uwarunkowań i fakt ten pozostaje w zgodzie z Ustawą o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U.10.90.593 j.t.).

Nieprawdą jest także to, że na pytanie o ilość tych etatów oraz których stanowisk, jednostek i instytucji to dotyczy, odpowiedziałem, że są to informacje wrażliwe i nie powinny być upubliczniane.

d1tqnxt

Artykuł Pani Redaktor Edyty Żemły jest przykładem dezinformacji, a nie informowania społeczeństwa o życiu wojska. Zaświadcza o tym fakt, iż na stronie internetowej MON nieprzerwanie publikowane są informacje o generałach Wojska Polskiego (http://www.wp.mil.pl/pl/strona/5/LG_7_9).

Rzecznik Prasowy SGWP płk Andrzej Wiatrowski

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tqnxt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqnxt
d1tqnxt