Trwa ładowanie...
d1627bn
23-03-2017 12:16

S&P nadał spółce GetBack rating B z perspektywą stabilną

Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - Standard & Poor's nadał spółce GetBack krótko- i długoterminowy rating B z perspektywą stabilną, poinformowała spółka. 

d1627bn
d1627bn

"Zgodnie z oceną wyrażoną przez agencję, GetBack ma zdolność do regulowania swoich zobowiązań. Do mocnych stron spółki agencja zaliczyła niski poziom wskaźnika zadłużenia finansowego i coraz lepszą działalność biznesową. Według Standard & Poor's, otrzymana przez GetBack ocena utrzyma się na podobnym poziomie na przestrzeni najbliższego roku. Oznacza to, że spółka powinna wykazać się odpowiednią płynnością finansową i korzystnymi wynikami dotyczącymi odzyskiwania wierzytelności" - czytamy w komunikacie.

To już drugi rating nadany GetBack. Pierwszy został sporządzony przez agencję EuroRating w styczniu 2017 roku. Analitycy EuroRating zwrócili wówczas uwagę m.in. na wysokość generowanych przez firmę marż, wysoki zwrot na kapitale i dynamiczne zwiększanie skali działalności, przypomniano.

"Nasz wynik jest porównywalny do ocen innych firm w sektorze, zbudowanych w podobny sposób" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Kenneth Maynard, cytowany w komunikacie.

GetBack zajmuje się zakupem i windykacją portfeli wierzytelności, pochodzących przede wszystkim od banków i firm telekomunikacyjnych.

(ISBnews)

d1627bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1627bn