Trwa ładowanie...
dvdue2i

S&P obniżył rating kredytowy Polski do poziomu 'BBB+', perspektywa negatywna

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Agencja ratingowa Standard & Poors Ratings Services obniżyła suwerenny rating kredytowy Polski w walucie obcej do 'BBB+' z 'A-' z perspektywą negatywną, podała agencja.  

Share
dvdue2i

Jednocześnie długo- i krótkoterminowa ocena w walucie lokalnej została obniżona do "A-/A-2" z "A/A-1". Krótkoterminowa ocena kredytowa w walucie obcej została potwierdzona na poziomie "A-2". Perspektywa jest negatywna, podano również.

"Od wygrania wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd Polski zainicjował różne inicjatywy legislacyjne, które uważamy za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ocenie instytucjonalnej" - czytamy w komentarzu agencji.

Perspektywa negatywna odzwierciedla pogląd S&P, że istnieje co najmniej 1/3 prawdopodobieństwa, że może obniżyć ratingi w ciągu najbliższych 24 miesięcy, jeżeli wiarygodność polityki monetarnej będzie osłabiona lub jeśli finanse publiczne pogorszą się poza obecne oczekiwania agencji, podano również.

(ISBnews)

dvdue2i

Podziel się opinią

Share
dvdue2i
dvdue2i