Trwa ładowanie...
dda0903

S&P zmienił pespektywę ratingu mBanku na negatywną

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Agencja ratingowa Standard & Poor's Rating Services (S&P) potwierdziła oceny ratingowe mBanku na dotychczasowym poziomie, tj. "BBB" dla ratingu długoterminowego  i "A2" dla ratingu krótkoterminowego zmieniając jednocześnie perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną, podał bank.

Share
dda0903

"Zmiana perspektywy ratingu jest związana z dokonaną przez S&P oceną trendów w zakresie ryzyka ekonomicznego i branżowego w sektorze bankowym w Polsce, którą agencja zrewidowała ze stabilnej do negatywnej" - czytamy w komunikacie.

W opinii S&P, zdolność sektora bankowego w Polsce do absorpcji strat i odporność banków na wstrząsy może ulec pogorszeniu w ciągu najbliższych dwóch lat w związku z wprowadzeniem podatku bankowego, wzrostem kosztów regulacyjnych i kosztami związanymi z potencjalną konwersją kredytów walutowych.

"Agencja uznała iż w takiej sytuacji zdolność do generowania dochodu przez mBank może nie skompensować potencjalnego osłabienia oceny zdolności wsparcia mBanku ze strony Commerzbanku w przypadku obniżenia ratingu Commerzbanku" - czytamy także.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

dda0903

Podziel się opinią

Share
dda0903
dda0903