Trwa ładowanie...
d3obpou

S4E zadowolone z wyników I kw., planuje rozwój komplementarnych obszarów biznesu

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) - Zysk netto S4E wyniósł 205 tys. zł w I kw. 2016 r. wobec 247 tys. zł zysku rok wcześniej, przy 32,04 mln zł przychodów (wobec 40,98 mln zł przychodów rok wcześniej). Zarząd podkreśla, że wyniki wypracowane w I kw. 2016 roku są zgodne z jego pierwotnymi oczekiwaniami i zapowiada rozwój w innych, komplementarnych obszarach biznesu.

Share
d3obpou

Spółka podkreśla, że utrzymała rentowność zysku netto (rok do roku) na poziomie 0,6% oraz zrealizowała znacząco wyższy zysk brutto na sprzedaży - 3,81 mln zł wobec 2,64 mln zł rok wcześniej.

"Wyniki uzyskane w pierwszym kwartale 2016 roku są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Spółka konsekwentnie realizuje strategię sprzedaży urządzeń i oprogramowania światowych liderów rynku pamięci masowych, rozwiązań sieciowych oraz platform serwerowych występując w charakterze dystrybutora z wartością dodaną (VAD). Kontynuujemy rozwój usług własnych, a dzięki korzystnie zawartym kontraktom walutowym uniknęliśmy negatywnego wpływu wzrostu kursów walut" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Sebastian Karpiński, cytowany w komunikacie.

S4E zwraca uwagę, że w I kwartale br. podpisała dwie umowy o współpracy z firmami ML Systems S.A. oraz Infoblox.

d3obpou

"Na mocy umowy z ML Systems, będziemy rozwijać kanał sprzedaży produktów do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w oparciu o fotowoltaikę, w ramach inicjatywy Energy Solutions. Współpraca z ML Systems poszerzy nasze spektrum działania. Produkty znakomicie uzupełniają się z rozwiązaniami obecnie posiadanymi w naszym portfolio tworząc kompleksową ofertę 'Zielonego Data Center'" - wskazał Karpiński

Również w I kwartale 2016 roku spółka zawarła umowę z firmą Infoblox, która jest światowym liderem rozwiązań zarządzania adresacją w sieciach IP (DNS, DHCP, IPAM). Produkty Infoblox dedykowane są średnim oraz dużym przedsiębiorstwom, w których lawinowo wzrasta liczba podłączanych do sieci urządzeń.

"Rozwiązania Infoblox pozwolą nam na rozszerzenie oferty o obszary wspierające działanie sieci IP naszych klientów, ale również wzmocnią naszą pozycję w zakresie kompleksowej oferty bezpieczeństwa. Już obecnie S4E ma możliwość budowania kompletnych środowisk IT, gotowych na wyzwania związane z wprowadzeniem np. protokołu IPv6 czy Internet of Things (IoT)" - dodał Karpiński.

S4E S.A. zadebiutowała na NewConnect 30 sierpnia 2007 roku, w pierwszym dniu funkcjonowania tego rynku w Polsce.

S4E S.A. zajmuje się sprzedażą urządzeń i oprogramowania światowych liderów rynku pamięci masowych, rozwiązań sieciowych oraz platformy serwerowej występując w charakterze dystrybutora z wartością dodaną (VAD).

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou