Trwa ładowanie...
remont

S8: droga w kierunku Warszawy będzie zamknięta na dwie godziny, potem remont

Tuż po weekendzie kierowców czekają utrudnienia na drodze ekspresowej S8 pomiędzy stolicą a Piotrkowem Trybunalskim.

Share
S8: droga w kierunku Warszawy będzie zamknięta na dwie godziny, potem remont
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d19xa7u

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 sierpnia), w związku z działaniami prokuratury, zamknięty zostanie odcinek drogi ekspresowej S8 między węzłami Babsk i Kowiesy w kierunku Warszawy. Prokuratura z Piotrkowa Trybunalskiego będzie tam przeprowadzała eksperyment procesowy, ale na razie nie ujawnia szczegółów dotyczących planowanej akcji. Trasa będzie nieprzejezdna nad ranem od 3.00 do 5.00. Ruch w kierunku Katowic będzie się odbywał normalnie.

Kierowcy jadący z południa Polski w kierunku Warszawy drogą krajową nr 1 (lub z Dolnego Śląska drogą nr 74) najłatwiej ominą zamknięty odcinek, kierując się z Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 w kierunku Gdańska, do węzła Łódź Północ i dalej autostradą A2 do stolicy.

Ci, którzy będą poruszali się drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, będą mogli ominąć zablokowany fragment trasy, zjeżdżając na węźle Rawa Mazowiecka Północ i dalej jadąc do Skierniewic. Stamtąd można wrócić do drogi ekspresowej S8 drogą krajową nr 70, bądź kierować się do autostrady A2 i w obu przypadkach kontynuować podróż do stolicy.

d19xa7u

Drugą możliwością po zjechaniu z trasy na węźle Rawa Mazowiecka Północ, jest kierowanie się przez Białą Rawską do Grójca, skąd można kontynuować podróż do stolicy drogą ekspresową S7.

Od najbliższego poniedziałku (21 sierpnia) na S8 ruszają też prace związane z naprawą uszkodzonych przez burzę poboczy i skarp między węzłami Rzgów i Pabianice Południe. Prace będą prowadzone na pasie ruchu w kierunku Wrocławia w godzinach od 7.00 do 17.00 do środy (23 sierpnia) włącznie. Podczas ich trwania zajęte zostaną pasy: awaryjny i prawy, zatem ruch będzie się mógł odbywać jedynie po lewym, szybkim pasie. W miejscu prowadzonych robót będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h.

Źródło: GDDKiA

d19xa7u

Podziel się opinią

Share
d19xa7u
d19xa7u