Trwa ładowanie...
d1mzxc0

Sąd oddalił wniosek GN Store Nord dot. wstrzymania programu skupu akcji własnych TP SA

21.11. Warszawa (PAP) - Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek GN Store Nord o zabezpieczenie roszczenia poprzez wstrzymanie wykonania realizowanego przez TP SA skupu akcji...
Share
d1mzxc0

21.11. Warszawa (PAP) - Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek GN Store Nord o zabezpieczenie roszczenia poprzez wstrzymanie wykonania realizowanego przez TP SA skupu akcji własnych w celu umorzenia - poinformowała TP SA w komunikacie.

"Zarząd Spółki uznaje pozew GN Store Nord za bezpodstawny. GN Store Nord posiadając zaledwie 10 akcji TP S.A. podejmuje próby utrudnienia realizacji korzystnego dla akcjonariuszy programu skupu akcji własnych. Działanie takie nie ma nic wspólnego z wykonywaniem praw akcjonariusza, a jedynie zmierza do wywierania nacisku na TP S.A. w związku z toczącym się sporem prawnym pomiędzy spółką zależną GN Store Nord - Danish Polish Telecommunications Group I/S - a TP S.A." - napisano w komunikacie.

TP SA podała, że nadal może realizować rozpoczęty program skupu akcji własnych.

d1mzxc0

"Jednocześnie Spółka podejmie stosowne kroki prawne, aby postępowanie wszczęte przez GN Store Nord zostało zakończone wyrokiem oddalającym powództwo" - napisano w komunikacie.

TP SA i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP Przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon połączenie światłowodowe NSL. Według kontraktu, część zapłaty miała formę blisko 15 proc. dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji w okresie 1994-2009. Strony nie zgadzają się, co do kalkulacji tego przychodu. (PAP)

seb/ asa/

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0