Trwa ładowanie...
d2gc2wd

Sąd ogłosił upadłość ABM Solid z możliwością zawarcia układu (opis)

27.07. Warszawa (PAP) - Sąd Rejonowy w Tarnowie ogłosił upadłość ABM Solid z możliwością zawarcia układu z wierzycielami - poinformowała spółka w piątkowym...

Share
d2gc2wd

27.07. Warszawa (PAP) - Sąd Rejonowy w Tarnowie ogłosił upadłość ABM Solid z możliwością zawarcia układu z wierzycielami - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Postanowienie o ogłoszeniu upadłości uprawomocnia się w terminie tygodnia od daty jego doręczenia spółce, chyba, że w tym okresie zostanie złożone zażalenie" - napisano w komunikacie.

W wariancie pierwszym propozycji układowych zaproponowano, by wierzyciele, których wierzytelności nie przekraczają 15 tys. zostali spłaceni całkowicie, w wierzytelnościach do 1 mln zł redukcja wyniosłaby 30 proc., a u wierzycieli, których wierzytelności przekraczają ponad 1 mln zł redukcja wyniosłaby 50 proc.

Z kolei wariant drugi propozycji układowych zakłada zaspokojenie wierzycieli według wariantu pierwszego, jedynie dla wierzytelności powyżej kwoty 1 mln zł redukcja miałaby wynieść 40 proc. i dodatkowo planuje się zamianę długu na kapitał, gdzie akcje spółki byłby obejmowane po 3 zł za akcję do wartości 20 proc. wykazanego zadłużenia wchodzącego do układu. (PAP)

seb/ jtt/

d2gc2wd

Podziel się opinią

Share
d2gc2wd
d2gc2wd