Trwa ładowanie...

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska

Tu już pracy nie będzie

Share
Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska
Źródło: PAP
d79cfwq

"Sąd postanowił zmienić tryb postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku dłużnika" - powiedział PAP Sawiński.

"Sąd jednocześnie odwołał obecnego nadzorcę sądowego i wyznaczył syndyka w osobie Wojciecha Szidlewskiego" - dodał.

d79cfwq

Zarząd Hydrobudowy 9 września podjął uchwałę i złożył wniosek do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku.

Jak informowała Hydrobudowa, decyzja zarządu była spowodowana m.in. sytuacją finansową spółki, stwierdzonymi przez nadzorcę sądowego okolicznościami nieregulowania przez spółkę zobowiązań finansowych powstałych po dacie ogłoszenia upadłości, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości dalszego kontynuowania działalności produkcyjnej.

Hydrobudowa złożyła na początku czerwca wniosek o upadłość układową. W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu.

Na początku sierpnia rzecznik prasowy Hydrobudowy, Jakub Miler, poinformował PAP, że spółka prowadzi z bankami będącymi głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej.

(Nap)

d79cfwq

Podziel się opinią

Share
d79cfwq
d79cfwq