Trwa ładowanie...
d3a83hj
28-01-2016 14:40

Sąd wojewódzki oddalił skargę ZM Ropczyce ws. podatków, spółka odwoła się do NSA

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę Zakładów Magnezytowych Ropczyce na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie, określającą wysokość straty podatkowej emitenta za 2008 rok w kwocie 2,29 mln zł, podała spółka.

d3a83hj
d3a83hj

"Zarząd Zakładów Magnezytowych 'Ropczyce' S.A. nie zgadza się z przedmiotowym wyrokiem i będzie on przedmiotem skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego" - czytamy w komunikacie.

We wrześniu ub.r. spółka informowała o powzięciu przez dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie decyzji w sprawie odwołania od decyzji UKS z 27 czerwca 2014 r. w ramach kontroli podatkowej w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wypłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2008 rok, w której uchylił w całości decyzję organu I instancji i określił na nowo wysokość straty podatkowej za 2008 rok w kwocie 2 289 178,71 zł. Zarząd spółki nie zgodził się ze stanowiskiem przedstawionym w decyzji Izby Skarbowej w Rzeszowie i zapowiedział skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

W czerwcu ub.r. ZM Ropczyce poinformowały, że "absolutnie" nie zgadzają się ze stanowiskiem Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, którego nieprawomocne decyzje nakładają na spółkę ok. 6,24 mln zł zobowiązań podatkowych plus odsetki. Ropczyce decyzje uważały za "krzywdzące i całkowicie niezgodne z oceną zarządu oraz opiniami specjalistów i ekspertów w tym biegłych sądowych", co zamierzały wykazać w drodze postępowania odwoławczego.

Spółka podkreślała, że posiada ekspertyzy wykazujące, iż prawie wszystkie przesłanki, na których UKS oparł swoją ocenę "rzekomo nieracjonalnych" działań spółki w sprawie opcji, są obarczone elementarnymi błędami rachunkowymi i metodologicznymi.

d3a83hj

Na początku kwietnia 2015 r. wiceprezes spółki ds. finansowych Robert Duszkiewicz poinformował ISBnews, że Ropczyce dysponują ekspertyzą biegłych, która potwierdza racjonalność zawartych w 2008 roku opcji walutowych jako sposobu zabezpieczenia ryzyka walutowego. Jak wskazywał, nieracjonalność decyzji pozostawała wtedy jedynym zarzutem Urzędu Kontroli Skarbowej wobec spółki w tej sprawie.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d3a83hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a83hj