Trwa ładowanie...
d4hk714

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego BOŚ o 400 mln zł

Warszawa, 13.07.2016 (ISBnews) - Warszawski Sąd Rejonowy zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Wartość emisji akcji serii U wyniosła 400 mln zł, w efekcie czego kapitał zakładowy banku wzrósł do 628,7 mln zł, podała instytucja.

Share
d4hk714

Podniesienie kapitału zakładowego BOŚ odbyło się w ramach prywatnej subskrypcji emisji akcji serii U. Finalnie zostały one objęte przez 11 podmiotów. Pakiet akcji w wysokości 200 mln zł objął większościowy akcjonariusz spółki - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wśród nabywców akcji, które były oferowane po cenie nominalnej 10 zł, są m.in. spółki Skarbu Państwa, jak i inwestorzy z rynku, w tym otwarte fundusze emerytalne (OFE)
oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI)
. W wyniku emisji do BOŚ trafiło 400 mln zł.

"Ostatnie miesiące w banku stały pod znakiem bardzo intensywnych prac. Po pierwsze, w trudnych warunkach rynkowych, z sukcesem domknęliśmy emisję akcji i pozyskaliśmy z rynku 400 mln zł, które dokapitalizowują BOŚ w większym stopniu, niż było to wymagane w celu spełnienia oczekiwań regulatora, umożliwiając bankowi dalszy, bezpieczny rozwój, w tym finansowanie przedsięwzięć proekologicznych zgodnie z jego misją. Po drugie, przygotowaliśmy program postępowania naprawczego, będąc w stałym kontakcie z Komisją Nadzoru Finansowego. Po trzecie, operacjonalizujemy Ramową Strategię Rozwoju Banku" - powiedział p.o. prezesa BOŚ Stanisław Kluza, cytowany w komunikacie.

Nowa Ramowa Strategia Rozwoju BOŚ na lata 2016-2020 zakłada poprawę efektywności spółki, wskazuje na konieczność zapewnienia tańszych, stabilnych źródeł finansowania, obniżenie kosztów działalności i kładzie nacisk na większą aktywność w szeroko pojętym obszarze ochrony środowiska.

Zgodnie ze strategią, zacieśniana będzie także współpraca między bankiem, a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, utrzymując znaczenie i kluczową rolę, jaką odgrywa BOŚ w spełnianiu misji i realizacji działań operacyjnych Funduszu w zakresie finansowania projektów proekologicznych.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d4hk714

Podziel się opinią

Share
d4hk714
d4hk714