Trwa ładowanie...
d2a42fr

Salmonella w mleku w proszku. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega

W jednej partii mleka w proszku produkowanego przez Spółdzielnię Mleczarską Września została wykryta salmonella. Sklepy i konsumenci powinny zwrócić feralny produkt.
Share
Masz taki produkt w domu? Sprawdź, czy nadaje się do spożycia.
Masz taki produkt w domu? Sprawdź, czy nadaje się do spożycia.Źródło: GIS
d2a42fr

Jak informuje GIS, we wszystkich pięciu badanych próbkach produktu "Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%" w opakowaniach po 400 g wykryto obecność bakterrii salmonella anatum.

"Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego" - ostrzega GiS. Chodzi o prokukt o numerze partii 344, z datą minimalnej trwałości 10.05.2019.

Wideo: myj awokado. Na skórce może być salmonella

Główny Inspektor Sanitarny najpierw poinformował Głównego Lekarza Weterynarii o wynikach badań urzędowych w celu przeprowadzenia kontroli u producenta. Kontrolę w spółdzielni przeprowadził lekarz weterynarii we Wrześni.

d2a42fr

W wyniku kontroli organów Inspekcji Weterynaryjnej, Spółdzielnia Mleczarska Września rozpoczęła proces wycofywania z rynku zakwestionowanej partii mleka w proszku.

Spółdzielnia mleczarska w Wrześni informuje odbiorców o konieczności i przyczynie wycofania partii mleka z obrotu. Na swojej stronie internetowej zamieściła stosowny komunikat w tej sprawie.

Zakwestionowana partia produkcyjna mleka w proszku może zostać zwrócona do podmiotów i sklepów w których została nabyta - informuje GIS.

d2a42fr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr