Trwa ładowanie...

Samochód w loterii paragonowej wygrała koleżanka byłej wiceminister finansów

Zaskakujący jest fakt, że wśród losowanych 56 mln paragonów, zwycięski należał akurat do koleżanki byłej wiceminister.

Share
Samochód w loterii paragonowej wygrała koleżanka byłej wiceminister finansówFot: Ministerstwo Finansów
d3c09j3

Jedną z nagród w loterii paragonowej jest Opel Insignia. Właśnie to auto trafiło do szczęśliwego posiadacza paragonu wylosowanego 18 stycznia 2016 roku. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwycięzcą samochodu okazała się Grażyna z Częstochowy, przyjaciółka Izabeli Leszczyny, byłej wiceminister finansów, która brała udział w tworzeniu loterii - podaje portal wpolityce.pl.

O ogromnym zbiegu okoliczności poinformował portal Artur Sokołowski z PiS, częstochowski radny. Na swoim profilu na portalu społecznościowym napisał później, że jest zaskoczony faktem, że wśród losowanych 56 mln paragonów zwycięski należał akurat do koleżanki byłej wiceminister. - Z pozdrowieniami dla pani ex-ministry Leszczyny, która tę loterię wdrożyła i jej przyjaciółki oraz byłej szefowej, która wygrała główną nagrodę - Opla Insignię. Oczywiście cudem, bo cuda się zdarzają - napisał Artur Sokołowski.

- Na miejscu obecnego Ministra Finansów, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości oraz szefa CBA wziąłbym parę osób z firmy nadzorującej przebieg losowań na wariograf - dodał częstochowski radny. Napisał również, że zabezpieczyłby serwery firmy zanim przypadkiem znikną albo się spalą.

d3c09j3

Izabela Leszczyna potwierdziła, że zna zwyciężczynię Opla Insignii. Nie obawia się jednak oskarżeń, jakoby loteria była ustawiona. Portalowi powiedziała, że za losowania w loterii odpowiada zewnętrzna firma. W organizacji całego projektu nie biorą udziału pracownicy Ministerstwa Finansów. Przetarg, w którym wyłoniony została firma przeprowadzająca losowania, był przygotowywany blisko rok.

Sama nagrodzona była zaskoczona wynikiem losowania. Podczas odbioru kluczyków mówiła, że nie śledziła losowań, bo nie do końca wierzyła, że może wygrać.

Kolejne losowanie odbędzie się 15 lutego. Do wygrania jest m.in. samochód Opel Astra oraz dwa iPady Air 2. Losowania są transmitowane na antenie TVP Regionalna pomiędzy godziną 20 a 22 w wybranych dniach. Szczegółowy kalendarz losowań dostępny jest na stronie loterii.
Narodowa Loteria Paragonowa ma przekonać Polaków do brania w sklepach za zakupione produkty lub usługi paragonów. Według resortu finansów, przekłada się na zwiększenie wpływów podatkowych do budżetu państwa i wspiera uczciwą konkurencję.

d3c09j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c09j3