Trwa ładowanie...

Samorządowcy też chcą pomostówek i specjalnych emerytur

Prezydenci i burmistrzowie polskich miast też chcieliby mieć własne pomostówki oraz specjalne emerytury. Dzięki nim po kilkunastu latach pracy, zamiast wracać do dawno niewykonywanego zawodu, mieliby wolne do końca życia. Wystarczy, że utrzymaliby się na stanowisku przez dwie lub trzy kadencje - pisze "Dziennik".
Share
Samorządowcy też chcą pomostówek i specjalnych emerytur
Źródło: Jupiterimages
d4bnrvy

Ideę popiera Związek Miast Polskich. Chce zabezpieczyć finansowo samorządowców, którzy po zakończeniu pracy w urzędzie często zostają na lodzie.

ZMP proponuje dwa rozwiązania. Jedno z nich przewiduje utworzenie specjalnego funduszu emerytalnego. Przez pierwszą kadencję składki płaciłby sam zainteresowany, potem ten obowiązek przejęłoby miasto. Po odejściu z urzędu samorządowiec dostawałby pieniądze z funduszu.

Drugi wariant to pomostówki. Gminy wypłacałyby je swym byłym szefom do czasu osiągnięcia przez nich wieku emerytalnego. Warunek jest jeden - musieliby utrzymać się na stanowisku przynajmniej przez dwie kadencje, czyli osiem lat.

Propozycje ZMP budzą kontrowersje nawet wśród samych samorządowców - pisze "Dziennik". _ To prosta droga do patologii. Pojawią się wątpliwości, czy osobie, która walczy o fotel prezydenta lub burmistrza chodzi o pracę na rzecz miasta czy o szybką emeryturę _ - powiedział gazecie wiceprzewodniczący Rady Koszalina Eugeniusz Żuber.

d4bnrvy

Podziel się opinią

Share
d4bnrvy
d4bnrvy